Suverénny Francúz Fourcade víťazom šprintu v Ruhpoldingu

Martin FourcadeMartin Fourcade Zdroj: SITA

RUHPOLDING - Francúzsky biatlonista Martin Fourcade suverénnym spôsobom triumfoval v sobotňajších rýchlostných pretekoch na 10 km v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu. Druhý skončil Rus Jevgenij Usťugov, bronz si vybojoval jeho krajan Andrej Makovejev. Slováci sa nedostali do bodovanej štyridsiatky. Najlepší z kvarteta v 101-člennom štartovom poli bol Matej Kazár na 61. mieste.

Dvadsaťštyriročný obhajca hlavnej trofeje z predchádzajúcej sezóny a líder celkovej klasifikácie v aktuálnej edícii bojov o krištáľový glóbus Martin Fourcade predviedol dokonalý výkon. Na všetkých troch bežeckých okruhoch bol najrýchlejší, k tomu pridal stopercentnú streleckú bilanciu. Bolo z toho jeho sedemnáste kariérne a tretie sezónne prvenstvo v pretekoch tohto rangu. Strieborný Usťugov za ním zaostal o vyše 16 sekúnd, bronzový Makovejev bol o rovných 33 sekúnd pomalší.

Slováci neuspeli. Po nepresnej streľbe museli ísť na trestné okruhy, bežecky za najlepšími výrazne zaostali. Matej Kazár s dvoma nepresnými výstrelmi skončil šesťdesiaty prvý, Martin Otčenáš s rovnakou streleckou bilanciou sedemdesiaty šiesty. Bronzový medailista z Vancouveru Pavol Hurajt je len svojím tieňom spred troch rokov a s 96. bežeckým časom a rovnako dvoma trestnými okruhmi sa zaradil na konečné 88. miesto. Dušan Šimočko, ktorý netrafil päť z desiatich terčíkov, obsadil 91. priečku.

Výsledky - rýchlostné preteky mužov - Ruhpolding:
1. Martin Fourcade (Fr.) 23:51,5 min (0 trestných okruhov), 2. Jevgenij Usťugov (Rus.) +16,4 (0), 3. Andrej Makovejev (Rus.) +33,0 (0), 4. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +39,1 (1), 5. Dmitrij Malyško (Rus.) +39,2 (1), 6. Lars Helge Birkeland (Nór.) +44,3 (0), ... 61. Matej Kazár +2:12,4 (2), 76. Martin Otčenáš +2:54,8 (2), 88. Pavol Hurajt +3:43,1 (2), 91. Dušan Šimočko (všetci SR) +4:06,6 (5).