Gdansk podal prihlášku do KHL, Medvedev by uvítal 32 tímov

Vjačeslav Bykov by mal viesť Gdaňsk v KHLVjačeslav Bykov by mal viesť Gdaňsk v KHL Zdroj: TASR

MOSKVA - Popularita Kontinentálnej hokejovej ligy neustále rastie a tak je jasné, že do najkvalitnejšej európskej súťaže chcú vstúpiť aj ďalšie kluby. V uplynulých mesiacoch sa reálne spomínal zájem Milána či Záhrebu a najnovšie sa prihlásil aj klub z Poľska. Informáciu potvrdil šéf súťaže Alexander Medvedev.

"Klub z poľského mesta Gdansk podal prihlášku do KHL. Ich trénerom je Vjačeslav Bykov," uviedol pre portál allsportinfo.ru Medvedev a dodal: "Nie je to však otázka ďalšej sezóny, ale skôr blízkej budúcnosti."

"Miláno má stále záujem o vstup do súťaže, ale nemám od nich žiadne nové správy," skonštatoval najsilnejší muž ligy a pokračoval: "Ideálnym počtom v lige by zrejme bolo 32 tímov. Nemôžeme však zabúdať na ruské tímy. Ak bude v Togliatti štadión v poriadku, Lada je vítaná. O slovo sa už dlhšie hlási aj Ťumeň."

Ak sa zvýši počet tímov, pravdepodobne by mal narásť aj počet zápasov. Program s 82 stretnutiami ako v NHL však Medvedev odmieta: "Zo zdravotného hľadiska je pre hráča za sezónu ideálny počet 62 až 64 duelov."

"Medzinárodné ligy sú veľmi zaujímavé pre fanúšikov, ako aj pre sponzorov. Mimochodom, Medzinárodná hokejová federácia nám povedala, že nemožno mať medzinárodné ligy. V KHL už máme sedem krajín a sú ešte ďalší kandidáti," povedal šéf ligy. 

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: športky, ts, allsportinfo.ru

Súvisiace články