Inter, Komárno, Spišská Nová Ves a Levice do semifinále pohára

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

LEVICE - Slovenský pohár v basketbale mal na programe štvrťfinálové zápasy. Vyvrcholenie druhej najcennejšej domácej súťaže sa koná v Leviciach.

Inter aj bez zraneného Grahama vybojoval cenné víťazstvo a postúpil do semifinále. Hrdinom zápasu bol Miloševič, ktorý 0,4 s. pred koncom spoza trojkového oblúka strhol víťazstvo na stranu Bratislavčanov.

BC Prievidza - BK Inter Bratislava 89:90 (19:19, 35:29, 17:17, 18:25)
Najviac bodov: J. Harris 26 - M. Rančík 25

Spišiaci famózne začali, prvú štvrtinu vyhrali 31 -17. Nitranov to však nezložilo, náskok zmazali a pred poslednou desaťminútovkou dokonca viedli 69 - 68. Dramatický záver však patril Novovešťanom a tí postúpili do bojov o medaily. V ich drese už tradične žiaril rozohrávač Acker, autor 32 bodov, ktorému skvele bodovo sekundoval Mandič, ktorý okrem dobrej podkošovej roboty zaťažil kôš Nitry 31 bodmi.

Edymax SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 94:98 (17:31, 32:23, 20:14, 25:30)
Najviac bodov: Geiger 27 (3 trojky) - Acker 32 (4 trojky)

Astrum v zostave bez Saliha Nuhanoviča zvládol prvú prekážku vo štvrťfinále bez väčších problémov. Oslabená Handlová, ktorej chýbali Bridgewaters, Vido aj Boor, síce viedla 9:10, bolo to však naposledy v zápase.  Levičania si postupne začali budovať náskok a vďaka presnej ruke Kempa a Simmonsa vyhrali prvý polčas 48:30. V druhom dejstve sa nič výrazne na palubovke nezmenilo. Astrum šetril kľúčových hráčov a tak sa na palubovke predviedli netradičný strelci Vojtek a Grznár. Žlto-zelení doviedli zápas s prehľadom do víťazného konca.

Astrum Levice - MBK Handlová 92:57 (25:19, 23:11, 22:19, 22:8)
Najviac bodov: Kemp 17 - Haviar 15

MBK Rieker Komárno - ŠKP Banská Bystrica 97:78 (21:11, 28:22, 29:20, 19:25)
Najviac bodov: Thompson 20 - Dorazil 18