Slovan získal so Spartakom dva cenné body a spečatil postup do play off

Momentka zo zápasu Spartak - SlovanMomentka zo zápasu Spartak - Slovan Zdroj: spartak.ru/Vladimir Bartenev

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava majú pred sebou záver základnej časti premiérovej sezóny v KHL. Posledný trip sezóny začali zverenci trénera Rostislava Čadu na ľade Spartaka Moskva a získali v ňom mimoriadne dôležité dva body po víťazstve 4:3 po predĺžení. Súpera tak zdolali aj v druhom vzájomnom stretnutí sezóny, v domácom prostredí uspeli 2:1 po nájazdoch.

Keďže Donbass Doneck v súbežnom stretnutí nezvíťazil v riadnom hracom čase nad CSKA Moskva (prehra 1:2 sn), Slovan má istotu účasti vo vyraďovacej fáze. To znamená, že slovenský zástupca v KHL môže skončiť najhoršie na ôsmej priečke tabuľky Západnej konferencie.

V 1. kole play off sa podľa konečného umiestnenia v tabuľke potom Slovan stretne s jedným z prvých štyroch tímov Západnej konferencie - SKA Petrohrad, CSKA Moskva, Dinamo Moskva a Lokomotiv Jaroslavľ.

Ďalší zápas odohrajú Slovanisti v piatok 15. februára o 18.00 h na štadióne ukrajinského Donbassu Doneck. Posledný zápas základnej časti ich čaká v nedeľu 17. februára o 16.00 h v Rige s Dinamom.

Spartak Moskva - Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Góly: 28. Suglobov (Radivojevič, Kozlov), 30. Nikoncev (Ankudinov), 41. Kozlov (Želdakov, Radivojevič) - 22. Kukumberg (Tabaček), 29. Bartovič (Tabaček), 37. J. Mikúš (Štajnoch, Švarný), 62. Bartovič (Bližňák, Mojžíš). Strely 24:20. Rozhodcovia: Gašilov, Ciplakov - Michajlovič, Nesterov, vylúčení: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. 3274 divákov.

Spartak: Lašák - Vasiljev, Obšut, Šefer, Želdakov, Mamkin, Kulik, Demidov - Kozlov, Suglobov, Radivojevič - Nikoncev, Bušujev, Ankudinov - Michailov, Bobrov, Medvedev - Pugolovkin, Deněžkin, Voronin - Jerdakov

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Švarný, Štajnoch - Miklík, J. Mikúš, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Bartovič - Hudáček, Kytnár, Bakoš - T. Mikúš, Ölvecký, Daňo - Preisinger, Šťastný

Rostislav Čada, tréner Slovana: "My sme v situácii, kedy bojujeme o play-off a potrebujeme každý bod. Na hernom prejave mužstva je to vidieť, hráme kŕčovite a zložito. Mužstvo sa prezentovalo veľkou bojovou morálkou a túžbou dosiahnuť play off. Bola to najväčšia devíza mužstva, ktorá priniesla veľmi dôležitý štvrtý gól, ktorý znamená zisk dvoch bodov."

ONLINE KOMENTÁR:

62. min: A aj sa mu to darí! Mimoriadne dôležitý presný zásah si pripísal po 79 sekundách kapitán Bartovič - 3:4!

60. min: Slovan získava bod, keďže ďalší gól už nepadol. Druhý sa bude snažiť pridať v predĺžení alebo nájazdoch. Strely 24:18.

59. min: Vylúčenie Ankudinova. Oddychový čas si vzal aj tréner Čada.

56. min: Zaujímavý ťah, tréner domáceho tímu si vypýtal oddychový čas.

55. min: Radivojevič sa snažil individuálne presadiť, obrancovia ho odstavili od puku.

54. min: Kytnár hrá dobrý zápas, v ofenzíve je veľmi platný, ale doteraz stále stroskotal na Lašákovi.

53. min: Tabaček sa snažil prekvapiť Lašáka strelou od modrej čiary.

51. min: Na ľadovej ploche sa toho príliš veľa nedeje, prevládajú nepresnosti.

50. min: Želdakov sa natlačil pred Janusa, bol však až veľmi aktívny a posunul bránku.

49. min: Radivojevič si už pripísal dve asistencie a má chuť aj na gól. Jeho útočnú snahu zastavil Švarný.

46. min: Miklík si chcel vylepšiť streleckú bilanciu sezóny, Lašák bol pozorný. Vzápätí neuspel ani Vondrka.

45. min: Janus sa ocitol pod poriadnou kanonádou, ale odolal a Slovan ustál dôležitú časť hry.

43. min: Bližňák oslabuje tím, dve minúty za nedovolené bránenie.

41. min: Zrejme pokračujeme v trende z predchádzajúcej časti. Janus musel loviť puk zo siete už po 49 sekundách. Strelcom je Kozlov - 3:3!

41. min: Začala sa záverečná tretina stretnutia, Slovanisti sú krok od play off.

40. min: Druhá tretina je za nami a ponúkla skvelý hokej. Navyše ho "okorenilo" až pät gólov a do šatní odišli určite o niečo spokojnejší hráči Slovana. Strely 14:14.

39. min: Domáci sa snažia čo najskôr vyrovnať, aktivitou hýri Obšut, ktorý často podporuje ofenzívu.

37. min: Gólová úroda v tejto časti pokračuje, Slovan opäť naklonil misky váh na svoju stranu. Premiérový gól v drese Slovane strelil Juraj Mikúš - 2:3!

36. min: Slovanisti sa ubránili.

34. min: Vasiljev predviedol svoju strelu od modrej čiary, o dorážku sa snažil Kozlov, ale Janus odolal.

33. min: Slovan zle vystriedal, na niekoľko okamihov mal na ľade až šesť hráčov a bude hrať v oslabení. Trest odsedí Tomáš Mikúš.

33. min: Hrá sa vo vysokom tempe, divákom sa hokej musí páčiť. Bartovičov pokus, Lašák nemal problém skryť puk vo výstroji.

30. min: Gólová prestrelka pokračuje a je tu blesková domáca odpoveď. Po 35 sekundách vyrovnal Nikoncev, využil skvelú prácu Ankudinova - 2:2!

29. min: Tak zápas sa poriadne rozbehol, o necelé dve minúty dostáva hostí opäť do vedenia Milan Bartovič - 1:2!

28. min: Janus prvýkrát prekonaný, brániaca sa štvorica napokon neodolala tlaku a Suglobov po prihrávke Radivojeviča vyrovnáva - 1:1!

26. min: Domáci si zahrajú presilovú hru. Kytnár vylúčený za držanie.

26. min: Vondrka s Miklíkom potvrdili, že si na ľade rozumejú už takmer na slepo. Po krásnej akcii ich zastavil až slovenský gólman v bránke Spartaka.

24. min: Bližňák sa snažil zvýšiť skóre, strela však konči vedľa Lašákovej bránky.

23. min: Ankudinov sa snažil o bleskovú odpoveď, protie presile hostí nemal nárok.

22. min: Fantastický návrat z kabín v podaní Slovana. Po 63 sekundách otvára skóre Roman Kukumberg - 0:1!

21. min: Začala druhá dvadsaťminútovka.

20. min: V prvej tretine gól nepadol, strely 5:9.

19. min: Kulikova strela od ľavého mantinelu, netrafil priestor Janusovej bránky.

18. min: Oba tímy hrajú veľmi disciplinovane v obrane a navyše sa nehrá veľmi kontaktný hokej. Slovanu ide o veľa a vylúčenia by ho mohli vyjsť draho.

17. min: Daňova akcia vystrašila obranu Spartaka. Lašák zlikvidoval aj strelu Bakoša.

16. min: Vondrka predviedol svoju techniku, natlačil sa pred bránku, ale netrafil ju.

14. min: V tejto fáze aktívnejší domáci tím, neujali sa strely Šefera ani Michajlova.

12. min: Suglobov prenikol po pravom krídle, ale slabá koncovka nemohla ohroziť Janusa.

10. min: Kukumberg sa dôrazom natlačil až pred bránku, odrazený puk sa ešte snažil dostať do siete Sersen, ale na gól čakáme.

8. min: Útočná snaha hostí, do náznaku šance sa dostal Ölvecký, o niečo lepšiu príležitosť mal Kytnár, ale proti Lašákovi neuspel.

5. min: Tomáš Mikúš sa snažil presadiť individuálne, na druhej strane okamžite protiútok, ktorý zastavil až pozorný Mojžíš.

3. min: Slovan hrá v plnom počte, okamžite pohrozil Hudáček.

3. min: Jediný nebezpečný pokus domáceho tímu zaznamenal strelou od modrej Obšut.

1. min: Už po 26 sekundách je tu prvé vylúčenie, Michal Vondrka dostal 2 minúty za podrazenie.

1. min: Zápas sa začal.

- Tímy sú na ľadovej ploche, nasledujú hymny a tradičný pozdrav kapitánov s rozhodcami.

- V Slovane patrí pozícia najproduktívnejšieho hráča Michelovi Miklíkovi, ktorý zaznamenal v 49 súbojoch 22 bodov (9+13). Najlepším strelcom bratislavského tímu je Libor Hudáček s 11 gólmi.

- Najproduktívnejším hráčom moskovského tímu je slovenský legionár a kapitán Branko Radivojevič. V 47 dueloch získal 19 bodov za 4 góly a 15 asistencií. Rovnaký počet bodov nazbieral aj Štefan Ružička, ten však už zamieril do Ufy. Spartak má tradične silnú slovenskú kolóniu, jeho dres si obliekajú ešte Ján Lašák a Jaroslav Obšut.

- Spartak Moskva už sezónu iba dohráva, v play off si opäť nezahrá. Po 49 stretnutiach má na konte iba 48 bodov (99:143) a to znamená predposlednú 13. pozíciu v Západnej konferencii. Slovan je na tom oveľa lepšie a práve v Sokoľnikách môže spečatiť postup do vyraďovacej fázy. Nachádza sa na 6. mieste, keď získal 74 bodov (115:118) a od deviateho Donbassu Doneck má náskok 6 bodov.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Sparta Moskva - Slovan Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, youtube