Poprad potvrdil dobrú formu víťazstvom nad Nitrou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

POPRAD - O čosi lepšie začali domáci. Najskôr Hvila po dobrej kombinácii prvého útoku prepálil Lacovu svätyňu, potom v prečíslení Balán namiesto prihrávky volil strelu. Skóre napokon otvoril Vandas v 17. min, keď si pri signalizovanom treste nakorčuľoval za obranu hostí a blafákom pokoril nitrianskeho brankára.

Druhý gól strelil Poprad hneď v úvode prostrednej časti, keď rozhodcovia neprerušili hru po zranení Raisa a z protiútoku Vaic nabil Smotrilovi na jeho prvý gól v popradskom drese - 2:0. Nitra mohla znížiť najskôr dôrazným Pupákom, v presilovke pred Sidorom neuspel ani Mašlonka, či od modrej dobrou strelou Ordzovenský. Nitra pôsobila v útočnej fáze naozaj bezducho a vo vlastnej početnej výhode mohla ešte aj inkasovať, no puk z hokejky Hvilu sa zastavil tesne pred bránkovou čiarou.

V tretej tretine hneď po pol minúte hry pálil od modrej König, no Sidor sa zaskvel. Odovzdaní Nitrania ani v ďalšom priebehu toho veľa nevymysleli a naďalej dominovali domáci. Tí viedli 10 minút pred koncom už o tri góly, Hvila doťukol pekný Balánov pas do siete. Nitra sa nezmohla ani len na kontaktný gól, v závere ešte výborným zákrokom Laco zneškodnil Bucovu strelu.

HK Poprad - HK Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 17. Vandas (Balán, R. Suchý), 23. Smotrila (Ľ. Vaic), 50. Hvila (Balán)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Stals (Poprad) a M. Bača (Nitra) 10 min za údery do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík, Lokšík - Kalina, Gavalier, 1335 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, P. Stanfield, S. Takáč

Nitra: M. Laco - P. König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Nádašdi, Rais, F. Kuzma, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, E. Piatak, Hrnka - Mašlonka, Hamrák, Lukáš Novák - Kadura

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Výsledok aj hra ma teší. Takticky sme zápas zvládli. Už v prvej tretine sme pritom mohli vyhrávať aj väčším rozdielom. Brankár Sidor podal veľmi dobrý výkon a zmaril šance súpera. Naša forma má pred play-off stúpajúcu tendenciu."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Keď nedáme gól, nezaslúžime si vyhrať. Viac k tomu nemám, čo dodať."

Viac o téme: Hokej Poprad