Ďalšia smolná prehra Piešťan, Popradu podľahli po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - V 1. minúte si dobrú príležitosť vytvoril Vandas, ktorý sa zbavil domáceho obrancu, ale Tomeka prekonať nedokázal. Potom sa dlhé minúty nič dôležité neudialo, až v 13. minúte Filip pri presilovke prekvapil hosťujúceho Sidora nahodeným pukom spoza brány.

V 16. minúte Poprad vyrovnal, keď Vaic pred piešťanskou bránou trafil domáceho Mertela, od ktorého prešiel puk za čiaru. Piešťanom prinavrátil vedenie v 18. minúte Saliji, ktorý zužitkoval dobrú Melichárkovu prihrávku.

Na začiatku druhej časti mohol vedenie domácich navýšiť Urban a po ňom aj Saliji, ale pred Sidorom nedokázali uspieť. Od 23. minúty sa však domáci nadlho odmlčali a nechali hrať Poprad. Vyrovnať mohol Buc, ale v presilovej hre stroskotal na brankárovi Tomekovi. V závere druhého dejstva domáci opäť ožili a Henrich Ručkay po svojej šanci trafil len dobre postaveného brankára hostí.

Do tretej časti vstúpili lepšie hostia. Hneď v jej úvode Hvila prehodil z dobrej pozície bránu. O chvíľu po ňom v jasnej pozícii vychytal Vaica Tomek. V 44. minúte sa Popradu podarilo vyrovnať, keď po veľkom tlaku využil presilovú hru Vandas. Hostia sa týmto gólom dostali na koňa a tlačili aj naďalej a v 55. minúte sa zásluhou Kloudu dostali aj do vedenia. Onedlho však v úniku Saliji prihral Mertelovi, ktorému sa podarilo vyrovnať. Rozhodnutie mohla priniesť 58. minúta, ale Hvila z dobrej pozície našiel iba Tomeka. V predĺžení gól nepadol a v samostatných nájazdoch boli úspešnejší hostia, ktorí zásluhou Balána vezú domov dva body.

ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. R. Filip (Peško, J. Ručkay), 18. S. Saliji (T. Melichárek, V. Nemec), 55. Mertel (S. Saliji, V. Urban) - 16. Ľ. Vaic (D. Devečka, Stals), 44. Vandas (Balán, D. Brejčák), 54. Klouda (D. Brejčák, D. Buc), rozhodujúci sam. nájazd Balán
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše H. Ručkay (Piešťany) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, P. Šefčík, 1421 divákov

Piešťany: Tomek - Bučka, Škadra, A. Kolník, R. Filip, V. Urban, A. Hruška, A. Mrázik, M. Toman - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Haring, Mišura, Chylo

Poprad: Sidor - M. Šterbák, Fabian, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Kurali, Dinda - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, Stanfield, S. Takáč

Milan Klement, tréner Piešťan: "Prvá tretina bola z našej strany ešte dobrá, ale od druhej dvadsaťminútovky sme sa vytratili z ľadu. Poprad hral veľmi dobre, takmer k ničomu nás nepustil a jeho víťazstvo je zaslúžené."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Bol to zaujímavý zápas z oboch strán. Som spokojný s našou medzihrou. Prechod z obrany do útoku bol rýchly, ale škoda presilových hier, ktoré sme nevyužili a mohli sme zápas rozhodnúť skôr. Myslím si však, že sme boli o ten jeden gól lepší a nakoniec sme zaslúžene vyhrali."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv