Poprad prehral po predĺžení, Zuzin rozhodol o výhre Zvolena

Ľubomír Vaic a brankár Marek Šimko Ľubomír Vaic a brankár Marek Šimko Zdroj: TASR

POPRAD - Hostia začali lepšie a častejšie sa ocitávali v obrannom pásme súpera. Ich prevaha rezultovala v prvý gól Puliša, keď Sidor pri dorážke nevedel, kde je puk. Zvolen o 5 min zvýšil, keď hlavný rozhodca Daniel Konc neprerušil hru a Brabenec vydoloval puk z postoja popradského brankára – 0:2.

Poprad si vybral oddychový čas, hral presilovú hru, no takmer inkasoval, keď Kovačevičovi ušiel Škvaridlo. Zvolenský útočník však bránu minul a vzápätí Lotyš Stals strelil z bezprostrednej blízkosti kontaktný gól. Vyrovnanie mal na hokejke Jabrocký, no Zvolen vďaka skvelému Šimkovi odolal.

Poprad v úvode druhej časti prežil oslabenie a z protiútoku po Jabrockého strele Vaic tesne minul puk pred poloprázdnou Šimkovou bránou. Zvolenčania boli strelecky aktívnejší, najmä ich prvý útok si vedel pred Sidorom vytvoriť tlak, no bez gólového efektu.

V tretej tretine pokračovala márna snaha Popradu vytvoriť si výraznejší tlak. Nebezpečný bol najmä tretí útok Vaic-Stals-Smotrila, lotyšskému centrovi Stalsovi však druhý gól v zápase Šimko dobrým zákrokom nedoprial, nevyšiel ani Brejčákov teč v presilovke. Na opačnej strane Lukáš Jurík trafil iba tyčku. Zvolen mal zápas jasne v rukách, až pokým 2,5 min pred koncom Juraško zbytočne nevyhodil puk do siete a domácim ponúkol presilovku. Tí ju zahrali zle, v hre bez brankára takmer inkasovali, no Zvolenčania nevyužili ani tlak pred prázdnou bránou a 16s pred koncom Šimko pomedzi betóny inkasoval z hokejky Hvilu, ktorý poslal zápas do predĺženia. V ňom sa individuálne presadil Zuzin a zabezpečil Zvolenu dva body.

HK Poprad - HKm Zvolen 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 12. Stals (Ľ. Vaic, Klouda), 60. Hvila (Vandas, Balán) - 5. Puliš (Kalla, Čurila), 10. Brabenec (Juraško, Podkonický), 62. P. Zuzin (L. Jurík)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Korba, Smrek, 1309 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, Fabian, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Jáchym, Dinda, Kurali - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, Stanfield, S. Takáč

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Hraško, Hertl, M. Výborný, Pichnarčík, J. Mucha, Z. Tóth - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Puliš, Kalla, Čurilla - Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Čanky - Murček

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Hrali sme lepšie ako v Košiciach. Mrzia prvé dva góly, také dorážky súperovi nesmieme dovoliť. Vrátili sme sa gólom do hry, no škoda druhej tretiny, počas ktorej sme mali viaceré prečíslenia. Vyrovnaný zápas vyústil v zaslúženú remízu v závere."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Zápas sme mali dobre rozohraný, súpera sme však našim oslabením posadili na koňa a začali sme mať problémy. Záver sme nezvládli, ale aspoň, že sme uhrali nejaké body a odčinili domácu stratu bodov so Žilinou."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv