Zvolen pozíciu lídra potvrdil triumfom na ľade trenčianskej Dukly

Gólové oslavy ZvolenčanovGólové oslavy Zvolenčanov Zdroj: SITA

TRENČÍN - Úvod zápasu v Trenčíne bol trošku opatrnejší na oboch stranách a hra sa rozbehla až s pribúdajúcim časom. V 7. minúte tečoval puk pred Šimkom Pardavý po prihrávke od Rusnáka, ale úvodný gól z toho nebol.

Domáci brankár Kristín musel následne hasiť zaváhania svojich obrancov hneď niekoľkokrát, no najväčšiu príležitosť Zvolena v prvej tretine spálil v 10.minúte Podkonický. Puk sa po jeho strele odrazil len od hornej žŕdky domácej bránky. Keď v 14. minúte nevyužil ďalšiu ponúknutú príležitosť Brabenec a o dve minúty neskôr zaváhal pri zakončení v prečíslení aj Lelkeš, v prvej tretine gól nepadol.

Druhú časť hry začala Dukla zhurta. Najskôr nechal Rusnák vyniknúť po tridsiatich ôsmich sekundách hry Šimkov reflex a v 23.minúte si mohol vo svojom prvom extraligovom štarte pripísať premiérový gól domáci útočník Dávid Hrazdíra z juniorky. V rozhodujúcom momente sa však pošmykol a svoju gólovú príležitosť nevyužil. Dukla stupňovala tlak, no Imrichova bomba od modrej v 25.minúte skončila len na pravej žŕdke zvolenskej bránky. Recept na jej dobytie nenašiel ani Sojčík v samostatnom nájazde o tri minúty neskôr. Vedenia sa tak ujali hostia v 37.minúte, keď Lukáš Jurík dorazil vyrazený puk po strele Hraška do bránky. Trenčania následne vyvinuli obrovský útočný nápor, z ktorého napokon padol vyrovnávajúci gól 54 sekúnd pred sirénou po bekendovom zakončení Tomáša Klímu z ľavého kruhu.

Tretiu tretinu úplne ovládli Zvolenčania a troma strelenými gólmi v rozpätí piatich minút získali trojgólový náskok. Najskôr sa v 44. minúte zapísal do listiny strelcov vydarenou dorážkou Škvaridlo a o tri minúty neskôr trafil puk do pravého horného rohu domácej bránky strelou zápästím Juraško. Trenčania kopili veľké množstvo chýb, čoho výsledkom bol gól na 1:4. Po chybe na zadnom mantineli vyšachovala trojica hráčov Zvolena brankára Kristína s koncovkou Podkonického. Výkon Dukly bol v tretej tretine nevýrazný a Zvolen si až do konca duelu bez problémov udržal trojgólový náskok.

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 40. T. Klíma - 37. L. Jurík (Hraško), 44. Škvaridlo (Čurilla, L. Jurík), 47. Juraško (Brabenec), 49. Podkonický (P. Zuzin, Brabenec)
Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Kacej, Návratek, 1580 divákov

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, L. Markovič, E. Bednár, od 55. min Holenda - Marosz, O. Rusnák, J. Pardavý st. - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Martin Filo, T. Klíma, Otčenáš - Hrazdíra, Broska, D. Hudec

Zvolen: M. Šimko - Z. Tóth, Juraško, Pichnarčík, Hraško, Novajovský, M. Výborný - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga - Puliš, Kalla, Čurilla - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Čanky

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "V posledných siedmich dňoch sme odohrali štyri stretnutia, v ktorých nás ťahali tí istí hráči a mali toho viditeľne dosť. Chýbal nám hlavne pohyb, na ktorý sme v našej hre zvyknutí. So Zvolenom sme dokázali držať krok len dve tretiny, v tej tretej nás súper prevýšil ako korčuliarsky, tak aj strelecky. Chalani odviedli, čo mohli. Bohužiaľ, Zvolen má lepšie a skúsenejšie mužstvo, a to sa prejavilo na výsledku."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Podali sme koncentrovaný a zodpovedný výkon, čo sa odzrkadlilo na tom, že nám dnes aj šťastie prialo. Z hľadiska herného prejavu sme sa vrátili do dôb zo začiatku sezóny a strelili sme ako utešené, tak aj vypracované góly. Podali sme takticky dobrý výkon a som spokojný s hráčmi, ktorí doteraz menej hrávali, pretože sa dokázali presadiť aj strelecky. Do kariet nám nahral aj fakt, že Trenčín nebol vo svojej koži. Takýto zápas sme potrebovali."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv