Súboj o piate miesto pre Trenčín, Skalicu deklasoval šiestimi gólmi

Hráči Dukly Trenčín (vľavo) sa radujú z gólu Hráči Dukly Trenčín (vľavo) sa radujú z gólu Zdroj: SITA

TRENČÍN - Pod Čákovým hradom sa úvod stretnutia trošku natiahol pre problémy s ľadovou plochou, ktoré nastali za jednou z bránok. Oba tímy sa aj vďaka tomuto zdržaniu dostávali do tempa ťažšie, no domáci to zvládli lepšie a v priebehu dvoch minút v polovici prvej tretiny využili ponúknutú presilovku o dvoch hráčov na strelenie dvoch gólov.

Najskôr sa v 10. minúte presadil po biliardovej kombinácii Marosz a o 100 sekúnd neskôr dorazil za dezorientovaného brankára hostí z bránkoviska puk Rusnák. Dukla bola do konca prvej tretiny lepším tímom, no z ďalšieho množstva gólových šancí sa nepresadili postupne Pardavý či Lelkeš a v závere ani Sojčík.

Druhá tretina priniesla dramatické dianie na ľade. Dukla mala raketový nástup a skóre sa menilo už po dvadsiatich dvoch sekundách hry. Hostia sa nechali prečísliť a trojica Lelkeš – Sojčík – Mikula zakombinovala na biliardový spôsob s gólovým zakončením tretieho menovaného. V 24. minúte pohrozili aj hostia. Šátek bol faulovaný v koncovke a nariadené bolo trestné strieľanie, ktoré následne skalický útočník premenil strelou ponad pravé rameno brankára Nagya. Ten sa stal dôležitou postavou ďalších minút, počas ktorých podržal svoj tím pri skalickej zvýšenej snahe o strelenie gólu. V spleti striedajúcich sa vylúčení sa napokon podarilo streliť Trenčanom tretí presilovkový gól v 34. minúte, kedy sa po prihrávke Pozníka uvoľnil Bagin a jeho strelu tečoval za Lipovského chrbát Lelkeš.

Tretiu časť hry hrali domáci veľmi umne a v 51. minúte dokázali ešte navýšiť svoj náskok. Imrichovu strelu tečoval pred Lipovským Otčenáš, ktorý si pripísal prvý gól v drese Dukly. O 36 sekúnd neskôr ešte vykresal iskierku nádeje pre Skalicu Lažo gólovou strelou z osi klziska, no v 56. minúte ju pochoval Bobček nezmyselným napadnutím jedného z domácich hráčov. Za to si vyslúžil päťminútový trest do konca stretnutia, v ktorom padol ešte jeden gól, keď v 59. minúte prestrelil Bokroš z prvej všetko, čo mu stálo v ceste.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Góly: 10. Marosz (O. Rusnák, J. Pardavý st.), 12. O. Rusnák (Marosz, J. Pardavý st.), 21. O. Mikula (Sojčík, Lelkeš), 34. E. Bagin (Pozník, Sojčík), 51. Otčenáš (Imrich, T. Klíma), 59. T. Bokroš (J. Pardavý st.) - 24. Šátek (z tr. strieľania), 51. Lažo (Stieler)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše Bobček (Skalica) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Mikula (obaja ČR) - Výleta, Šefčík, 1910 divákov

Trenčín: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - T. Klíma, Martin Filo, Otčenáš - Jakúbek, Nemček, D. Hudec

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, Jaborník, L. Kozák, Trška, Bobček, Barák, Beňa, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "O výsledku sa prakticky rozhodlo už v prvej tretine, do ktorej nastúpili obe mužstvá ofenzívne naladené, nám sa však podarilo ujať vedenia dvoma gólmi v presilovkách. Práve presilové hry boli základom nášho víťazstva, pretože sa nám ich podarilo veľmi dobre využiť. Po získaní dostatočného náskoku sme už v závere kontrolovali hru a pridali sme ešte ďalšie góly pre potešenie našich fanúšikov."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Mrzí ma, že séria našich výborných výsledkov sa skončila takýmto spôsobom. Až príliš často sme faulovali na to, aby sme hrali so súperom vyrovnanú partiu. Štyri góly sme dostali v oslabení. Navyše sme nedokázali využívať naše šance, domáci pozorne bránili a chodili do brejkov."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv