Skalica desiatimi gólmi zosmiešnila oslabenú Banskú Bystricu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SKALICA - Na ľade skalickej Hant arény sa predstavilo celkovo desať juniorov, z toho osem v drese Banskej Bystrice. Už v prvej minúte strelil prvý gól domácich Šátek, keď nekompromisne spomedzi kruhov prepálil Dzubinu.

Domáci hrali od 4. minúty presilovku po vylúčení Rosandiča, no bez gólovej koncovky. Skalica si vynútila prevahu, hostia sa však úplne nezatiahli do obrany. V 8. minúte dobrú príležitosť nevyužil Lunter. Hra mala pomerne rýchle tempo, no často na úkor presnosti útočných kombinácií na oboch stranách. Ďalšie vylúčenie Predajnianského domáci už potrestali gólom na 2:0, keď sa dorážkou zblízka presadil Kudrna. Snažili sa aj hostia, no bekhend Šimuna šiel nad Lipovského bránu. Neujala sa ani Lunterova strela spomedzi kruhov. Hostia hrali presilovku od 16. minúty pri vylúčení Šátka. Skórovať však mohli domáci, no Pálffy svoj únik zakončil strelou vedľa Dzubinovej brány. Domáci sa bez problémov ubránili a skóre sa už nemenilo.

V 22. minúte Kozákov bekhend takmer prekvapil Dzubinu, ani ďalší strelecký pokus tohto obrancu nemal potrebnú presnosť. Dobré šance spálili v 24. minúte postupne Sloboda, Holovič i Konečný. Tretí gól domácich pridal v 27. minúte peknou strelou spomedzi kruhov Holovič a potvrdil tak jasnú prevahu domácich. Tí využili aj vylúčenie Kubku, keď na 4:0 skóroval po vyšachovaní bystrickej brániacej štvorice do prázdnej brány Pálffy. Hostia hrali od 33. minúty presilovku po vylúčení Jaborníka, no skórovať mohli domáci. Strelu Jankoviča však Dzubina kryl. Hostia v tejto fáze zápasu pôsobili dosť bezradne. Piaty gól im pridal v 37. minúte doklepnutím za Dzubinu Kudrna. Skalica hrala v pohode, ďalší svoje šance spálili Pálffy i Kudrna.

Tretiu časť hry začali hostia v početnej výhode, keď bol ešte v závere druhej časti vylúčený domáci Mikéska. Svoju výhodu využili, keď presnou strelou od modrej čiary Lipovského prekonal Kubka. V 45. minúte vo vlastnom oslabení svoj únik na 6:1 premenil Pálffy. Ďalšie šance domácich nevyužili Lažo ani Šátek. Vylúčenie Kubku potrestal ďalším gólom Holovič a tiež aj vylúčenie Mikuša ten istý hráč a dosiahol tak hetrik. Na 9:1 zblízka zvýšil Šátek v 58. minúte. V exhibičnom závere zo strany domácich sa diváci dočkali gólu, ktorý vsietil v 59. minúte Kudrna a stal sa tak druhým hetrikovým hráčom zápasu. Domáci dosiahli najvýraznejší výsledok sezóny proti viditeľne oslabenému súperovi z Banskej Bystrice, ktorý domácim už v dvoch tretinách nestačil vzdorovať a odišiel zo skalického ľadu s vysokou prehrou.

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)
Góly: 1. Šátek (Lažo), 15. Kudrna (Holovič, R. Konečný), 27. Holovič (R. Konečný), 31. Pálffy (R. Školiak, Vyrúbalík), 37. Kudrna (I. Jankovič, Pálffy), 45. Pálffy (R. Školiak), 54. Holovič (R. Školiak, L. Kozák), 57. Holovič (R. Školiak, Lažo), 58. Šátek (J. Jurík, Klejna), 59. Kudrna (Stieler, Šátek) - 41. Kubka (Lunter)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: M. Lipovský - Lunter obaja 10 min za nešport. správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: J. Konc, Goga - Výleta, Tvrdoň, 1890 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Beňa, Trška, Jaborník, Mikeska - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

B. Bystrica: Dzubina - Ketner, Kubka, J. Predajniansky, Styk, T. Devečka, Gachulinec - Lunter, M. Hudec, R. Macík - Michal Hlinka, Zigo, Šimun - Melkumjan, Rosandič, M. Mikuš

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Po prehre v Trenčíne sme sa chceli rehabilitovať, takže dnes sme spokojní s výsledkom aj s predvedenou hrou. Po celý zápas sme boli lepším tímom, darilo sa nám aj strelecky."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Prišli sme do Skalice s pätnástimi hráčmi, dva útoky boli juniorské a tomu zodpovedala hra aj priebeh zápasu. Dohrávali sme vlastne s trinástimi hráčmi a za daného stavu sme nemohli byť, ani sme neboli adekvátny súper pre domácich, ktorí hrali veľmi pekný a rýchly hokej. Výsledok je pre nás veľmi krutý, ale nie je čo riešiť, Skalica bola úplne inde ako my."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv