Skalica stále na víťaznej vlne, v prestrelke zdolala Piešťany

Radosť hráčov SkaliceRadosť hráčov Skalice Zdroj: SITA

SKALICA - Hneď v úvode sa v sľubných príležitostiach ocitli domáci Kudrna a Kozák, z hostí neuspel v dobrej šanci Stupka. V 6. min prihral Konečný medzi kruhy Holovičovi, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre stretnutia. Piešťany sa počas vylúčenia domáceho Klejnu nedostali do poriadnej šance, ako jediný Lipovského ohrozil zakončením z bezprostrednej blízkosti H. Ručkay.

V 15. min Skaličania zavreli hostí počas presilovky v ich obrannom pásme, na výborne chytajúcom Tomekovi však stroskotali Pálffy i Konečný.

V úvode druhej tretiny Lipovského prekvapil hosťujúci obranca Škadra - 1:1. Piešťany sa netešili dlho z vyrovnania: o 25 sekúnd našiel Konečný pred bránkou voľného Holoviča, ktorý poslal svoj tím opäť do vedenia. V 31. min ohrozil Tomeka tvrdou strelou od modrej čiary Vyrúbalík, na opačnej strane sa pokúsil dotlačiť puk za Lipovského Saliji. O minútu neskôr zakončil gólom samostatnú akciu po pravom krídle H. Ručkay - 2:2.

V 43. min Tomeka neprekonal Klejna, neuspel ani hosťujúci Saliji. V 48. min sa pred Tomekom najlepšie zorientoval skúsený Pálffy a strelil tretí gól domácich. V 54. min vletel do dorážky J. Ručkay - 3:3. O štyri minúty neskôr sa krásnou zadovkou prezentoval Konečný - 4:3. Víťazstvo Skalice potvrdil v závere gólom do prázdnej bránky Šátek.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Góly: 6. Holovič (R. Konečný, Kutálek), 24. Holovič (R. Konečný, Bobček), 48. Pálffy (R. Školiak, Kudrna), 58. R. Konečný (Vyrúbalík, Kutálek), 60. Šátek - 24. Škadra (H. Ručkay), 33. H. Ručkay (A. Kolník, A. Hruška), 54. J. Ručkay (Peško, H. Ručkay)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Výleta, J. Tvrdoň, 1805 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Piešťany: Tomek - Cuník, Škadra, R. Filip, Drgoň, V. Urban, Bučka, A. Hruška, A. Kolník - Šišovský, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Chylo, Toman, Haring

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Prvé víťazstvo nad Piešťanmi v riadnom hracom čase a zisk troch bodov nás teší. Víťazstvo bolo podložené dobrou, rýchlou a zodpovednou hrou celého tímu. Najmä v prvej tretine sme si vypracovali množstvo šancí, ktoré sme nevyužili. V tretej tretine začal súper vystrkovať rožky, dostali sme gól. V závere sme napokon vybojovali šťastné víťazstvo. Chlapcom patrí poďakovanie za ich výkon."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Do zápasu sme nastúpili s prílišným rešpektom, tlak domácich bol veľký. Prvú tretinu sme ustáli celkom slušne, podarilo sa nám vyrovnať na 1:1, no vzápätí sme inkasovali. Mali sme problémy v obrane, z čoho rezultovali góly v našej sieti. Pomaly sme pristupovali k hráčom, čo sa nám vypomstilo. V závere sme dostali gól na 4:3, na ktorý sme už nedokázali zareagovať. Myslím si, že Skalica vyhrala zaslúžene."

• Zdroj: SITA, huste.tv