Bystričania nastrieľali Martinu päťku, hostia sa nezmohli ani na gól

Jakub Predajniansky (druhý zľava) z HC´05 Banská Bystrica Tomáš Petruška (tretí sprava)Jakub Predajniansky (druhý zľava) z HC´05 Banská Bystrica Tomáš Petruška (tretí sprava) Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - V úvodnej tretine mali viac z hry hráči Banskej Bystrice, čo vyjadrili aj gólovo v závere prvého dejstva. Skóre otvoril v 15. Melkumjan, ktorý dorazil strelu Ziga. V 19. minúte bolo 2:0, keď Styk nahodil puk od modrej a ten prekvapil brankára Šúreka. V druhej tretine nabrala hra väčšie tempo, no hráči mali aj horúce hlavy a rozhodcovia viac vylučovali.

V 31. minúte po peknej prihrávke Styka premenil na 3:0 samostatný nájazd Češík. Potom sa začalo iskriť, po dva dvojminútové plus desaťminútové tresty tak po bitke dostali domáci Devečka a Martinčan Hollý, rozhodcovia s nimi mali plné ruky práce. Tresty však zaúradovali a hlavy sa vychladili. Barani kontrolovali proti poslednému tímu tabuľky hru a snažili sa držať puk, ich niekoľko chýb v rozohrávke ale hostia nepotrestali.

V tretej tretine domáci potvrdili prevahu a v 50. minúte v presilovke strelou od modrej zvýšil na 4:0 Ketner, ktorého gólu predchádzala pekná akcia Dantona a Jána Sýkoru. Vzápätí na 5:0 zvýšil Devečka, keď predtým strela Šimuna skončila len na tyčke martinskej bránky. Po piatom góle Šúreka striedal v bránke hostí Volentier. Bystrica si záver postrážila a postúpila definitívne do play-off, keďže Žilina prehrala doma s Nitrou 1:2.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly: 15. Melkumjan (Zigo, Kubka), 19. Styk (Ján Sýkora, Češík), 31. Češík (Styk, J. Predajniansky), 50. Ketner (Ján Sýkora, Danton), 51. T. Devečka (Melkumjan)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: T. Devečka (Banská Bystrica) a M. Hollý (Martin) 10 minút za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Müllner - Junek, Rovenský, 1347 divákov

B. Bystrica: Chorošun - Kubka, Ketner, J. Predajniansky, Styk, M. Mikuš, T. Devečka, Rosandič - R. Macík, M. Hudec, Lunter - Ján Sýkora, Češík, Danton - Šimun, Zigo, Michal Hlinka - Šeliga, P. Valent, Melkumjan

Martin: Šúrek (51. Volentier) - A. Novotný, Rusina, K. Grman, Zošiak, Tupý, J. Perniš, Ejem, Slávik - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - Vaško, Fujerík, Štepánek - Korytko, Dírer

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "My sme dnes nastupovali s ôsmimi juniormi a jedným dorastencom, mladí borci bojovali a oddreli si to. Chlapci chceli. Súper nás podcenil, ale naši nechali na ľade srdiečko a pri takomto výkone sa aj chyby prehliadajú ľahšie."

Róbert Pukalovič, tréner Martina: "Z našej strany ani nemôžem čo povedať. Autobus sme mali dobrý, šofér bol spoľahlivý, cesta bola príjemná a hráči sa počas zápasu pohybovali v týchto dimenziách. Keď moji zverenci zbadali súpisku súpera asi si mysleli, že výhra je doma, ale bol to obrovský omyl. Takýmto výkonom by sme nevyhrali ani so štvrtákmi."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv