Martinčania v súboji najslabších vydreli dôležitý triumf v Žiline

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

ŽILINA - V zápase dvoch posledných tímov tabuľky mali lepší úvod stretnutia domáci, ale ako prví sa z gólu tešili hostia. Po tom, ako Sýkora zakončil len do betónov martinského brankára, prekonal bezmocného Žigárdyho po chybe súperovej obrany a presnej Štěpánkovej prihrávke Korytko.

V druhej polovici tretiny prevzali Žilinčania iniciatívu a niekoľkokrát vytvorili tlak pred Šúrekom. V 12. minúte neuspel Brcko a z dorážky ani Tibor Varga, o pár sekúnd zneškodnil hosťujúci gólman únik Kokavca. Po zblokovanej strele Drábeka mal pred sebou odkrytú bránu Valášek, ktorú však trestuhodne netrafil.

Tlak domácich pokračoval aj v prostrednej časti hry. Najväčšiu príležitosť nevyužil po Lipovského prihrávke Kokavec. Martin sa vymanil zo zovretia súpera v početnej výhode po vylúčení Dlouhého a Themár nebezpečne preveril Žigárdyho. V polovici stretnutia opäť márne hľadal recept na Šúreka Kokavec. Žilinčania sa vyrovnania dočkali až v 35. minúte, keď kombináciu na jeden dotyk zakončoval Milan Varga. Krajči mohol svoj tím dostať dokonca do vedenia, ale minul Šúrekovu bránu. Sedemdesiat sekúnd pred sirénou znovu udreli hostia. Žigárdy si nedal pozor pri nahodenom puku Fujeríka a ten skončil za jeho chrbtom.

Žilina potrebovala v treťom dejstve zvýšiť najmä efektivitu v zakončení, ale naďalej zlyhávala na výborne chytajúcom Šúrekovi. V 46. minúte neuspel po prihrávke Lipovského v ďalšej z početných možností Kokavec. S pribúdajúcim časom sa tempo domácich stupňovalo. V 55. minúte Šúrek zlikvidoval lapačkou tvrdú strelu Hreusa, o pár sekúnd ten istý hráč bránu minul. Snahu domáceho mužstva zastavil 94 sekúnd pred koncom faulom Tibor Varga a hostia už svoje tesné vedenie ubránili. Martinčania znížili stratu na svojho súpera na štyri body.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 34. M. Varga (Valášek, T. Varga) - 6. Korytko (Š. Štěpánek), 39. Fujerík (A. Themár, A. Novotný)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Husička (obaja ČR) - Kalina, Smrek, 1126 divákov

Žilina: Žigárdy - Rúfus, Gula, J. Dlouhý, M. Leško, Brcko, Árvay, M. Varga, T. Staňo - Drevenák, R. Krajči, T. Sýkora - M. Kokavec, Hreus, A. Lipovský - T. Varga, T. Troliga, O. Ďuriš - Drábek, Kubus, Valášek

Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, K. Grman, Zošiak, Tupý, Ejem, Dvořák - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Vaško - Korytko, Vilkoits, Kolena - Š. Štěpánek, Dírer, Slávik

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Dnes nám stretnutie nevyšlo podľa predstáv. Vsietili sme jeden gól, ktorým nemôžeme zdolať ani posledné mužstvo tabuľky. Na zápas sme nastúpili s obmeneným kádrom, hráčom veľa nevyčítam, bojovali, ale mrzia ma najmä nevyužité presilové hry. Musíme dať hlavu hore, čakajú na nás štyri duely a v hre je ešte dvanásť bodov."

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Zo strany médií bol o stretnutie veľký záujem, my sme ho však brali ako každé iné. Som rád, že sa nám podarilo dostať tam, kde sme boli pred reprezentačnou prestávkou. Trošku sme pozmenili formácie a vyšlo to. Všetci očakávali od domácich víťazstvo, boli pod tlakom, k nám sa priklonilo športové šťastie."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv