Favorizovaná Nitra nedala outsiderovi z Martina žiadnu šancu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MARTIN - Súboj outsidera s favoritom priniesol podľa očakávania rýchly a kombinačný hokej predovšetkým v podaní hokejistov Nitry. Tí od začiatku ovládli hru na ľade a bolo len otázkou času, kedy svoju prevahu vyjadria aj číselne.

Ich gólostroj otvoril už v 3. minúte Hrnka po peknej kombinácii tretej útočnej formácie hostí. V ďalších minútach sa síce domáci ubránili tlaku hostí, Važan a Petruška aj ohrozili brankára Laca, ale ten bol na mieste. V 14. minúte zastavila prudkú strelu Hrnku len žŕdka martinskej bránky, ale v 15. minúte sa tešili hostia aj druhýkrát, keď autorom gólu bol Kmeč. V závere 1. tretiny sa ešte vyznamenali brankári po strelách Fujeríka a na druhej strane Tománka.

Hneď v úvode druhej tretiny pridali hostia tretí gól v 22. minúte po strele Mašlonku. Aj v ďalšom priebehu sa hralo v réžii hostí. Tí boli vždy o krok vpredu a z martinskej bránky si urobili doslova strelnicu. V 29. minúte bol na konci ďalšej peknej akcie hostí Hrnka.

Obraz hry sa nezmenil ani v záverečnom dejstve. Kvalita bola jednoznačne na strane hostí a tí si chvíľami robili s hokejistami Mountfieldu čo chceli. V 45. minúte zvýšil už na 5:0 najlepší strelec súťaže Tománek. O minútu neskôr prekazil Hrnkovi hetrik úspešným zásahom Volentier. Domáci sa v 59. minúte zmohli aspoň na čestný úspech, ktorý dal Petruška a prekazil tak nulu na konte Laca.

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 59. T. Petruška (Michal Važan) - 3. Hrnka (T. Chrenko, Podstavek), 15. Kmeč (Lukáš Novák), 22. Mašlonka (Jokila, E Piatak), 29. Hrnka (Podstavek, Nádašdi), 45. R. Tománek (Stümpel, Pupák)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Bene (Nitra) 10 min za nešport. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauf - Jobbágy, Korba, 750 divákov

Martin: Volentier - A. Novotný, Rusina, K. Grman, Zošiak, Tupý, J. Perniš, Ejem, Slávik - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - Štepánek, Fujerík, Vaško - Korytko, Dírer

Nitra: M. Laco - Rais, Ordzovenský, P. König, Nádašdi, Vosátko, M. Bača - Pupák, Stümpel, R. Tománek - Mašlonka, E. Piatak, Jokila - Hrnka, T. Chrenko, Podstavek - Kmeč, Lukáš Novák, Bene

Róbert Pukalovič, tréner Martina: "Naivnými a detskými chybami v obrane sme dovolili súperovi získať dvojgólový náskok už v prvej tretine. Potom už bolo ťažké spraviť niečo v tomto stretnutí. Snaha sa našim hráčom uprieť nedá, chýbajú nám však skúsenosti a psychická rovnováha nášho mladého mužstva zohráva svoje. Som rád, že sme aspoň v tretej tretine ako-tak dokázali držať krok s kvalitným súperom."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Dvoma gólmi v prvej tretine sme otupili snahu domácich na lepší výsledok. Potom to už bolo pre nás jednoduchšie. Sme radi, že sa nám vracajú zranení a chorí hráči do zostavy."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv