Nitra zvíťazila v Žiline, o tesnej výhre rozhodol v závere Bene

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Žilina, ktorá prekvapila v predchádzajúcom kole víťazstvom u lídra vo Zvolene, sa chcela vytiahnuť aj na tretiu Nitru. Už po 58 sekundách si išiel sadnúť na trestnú lavicu Jokila, ale v početnej výhode domáci Mareka Laca výraznejšie nepreverili. V 8. minúte unikol Tománek, ktorého ľahký pokus po ľade Žigárdy pohotovou reakciou zastavil.

V ďalšom priebehu diváci veľa hokejovej krásy nevideli. Opticky aktívnejší boli Nitrania, lenže zbytočne veľa kombinovali a do zakončenia sa dostávali iba sporadicky. Obrazom ich efektivity bola presilová hra, v ktorej Žigárdy prakticky nemusel zasahovať.

V prostrednej časti pokračoval podobný hokej s miernou prevahou hostí. Podstavek v dobrej možnosti nastrelil len žrď, ale Kmeč v 28. minúte už elegantne zasunul puk spoza brány za Žigárdyho chrbát. Po inkasovanom góle Žilina zvýšila tempo a Tomáš Sýkora v prečíslení dvoch proti jednému presne mierenou strelou vyrovnal. Pred sirénou mohli ísť domáci dokonca do vedenia, prihrávku Gulu na osamoteného Vargu však zachytila obrana hostí.

V treťom dejstve začali hrať oba tímy ofenzívny hokej a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Valášek v čistej šanci minul, na opačnej strane strieľal Kmeč do Žigárdyho a Bača do žrde. V 49. minúte prihrával Sýkora Troligovi, ktorý netrafil Lacovu bránu. V záverečnej desaťminútovke sa tempo upokojilo. Keď sa zdalo, že zápas dospeje do predĺženia, Nitrania udreli. V 58. minúte rozhodol o zisku troch bodov po nahrávke Nováka spoza brány Matej Bene.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 34. T. Sýkora (T. Troliga, Árvay) - 28. Lukáš Novák (Kmeč, Bene), 58. Bene (Lukáš Novák, Kmeč)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Gašparík - Bogdaň, Snášel, 961 divákov

Žilina: Žigárdy - Brcko, Gula, Rúfus, Árvay, J. Dlouhý, M. Leško, T. Staňo, R. Slota - T. Varga, R. Krajči, Drábek - M. Kokavec, T. Troliga, T. Sýkora - Drevenák, O. Ďuriš, Valášek - A. Lipovský, P. Kopecký, Mašlanka

Nitra: M. Laco - Nádašdi, P. König, Rais, Ordzovenský, Vosátko, M. Bača, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Jokila, E. Piatak, Mašlonka - Kmeč, Lukáš Novák, Bene

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Na zápas sme sa pripravovali, aby sme bodovali. Snaha nám nechýbala celý duel. Urobili sme však dosť individuálnych chýb, ktoré Nitra ako skúsené mužstvo využila. Prvá tretina bola taká oťukávacia, v druhej sme mali väčšiu túžbu, čo sa pretavilo do vyrovnávajúceho gólu. V záverečnej tretine sme chceli aspoň remízu, ale inkasovali sme po chybe nášho obrancu. Výkon nebol taký ako vo Zvolene, chýbali nasadenie, bojovnosť a možno preto sme si nezaslúžili bodovať."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Prvá tretina bola obojstranne opatrná, o čom svedči aj skóre 0:0. V druhej časti mužstvá viac otvorili hru. Šance mali domáci, ktorí išli do prečíslenia a strelili aj vyrovnávajúci gól. V závere sme chceli získať nejaké body. Dve minúty pred koncom stretnutia po chybe domácich sme strelili gól, ktorý nás upokojil."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv