Dlhoročný reprezentant má všetkého po krk: Ani moje deti nechápu kritiku, ktorú tu trpím

Španielsky útočník Álvaro MorataŠpanielsky útočník Álvaro Morata Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

MADRID - Španielsky futbalový útočník Álvaro Morata premýšľa o odchode z rodnej krajiny.

31-ročný hráč podľa svojich slov už nedokáže znášať prílišnú kritiku na svoju osobu. Vraví, že dokonca ani jeho deti nerozumejú, prečo je ich otec tak veľmi kritizovaný. "Jednoduchšou cestou je pre mňa opustiť Španielsko a hrať v zahraničí. Dokonca i moje deti nechápu kritiku, ktorú tu trpím. S Diegom Simeonem nemám jediný problém. Ale neviem, čo som v jeho plánoch, v plánoch klubu," povedal Morata pre periodikum El Larguero.

Madridský rodák cíti, že druhý klub zo španielskej metropoly sa možno bude obzerať po iných ofenzívnych alternatívach. Portál Tuttosport informoval, že v hre by mohol byť návrat do Juventusu, kde Morata pôsobil v rokoch 2014-2016 a od 2020 do 2022 v Turíne hosťoval.

"Vidím v tlači, že Atlético Madrid chce podpísať ôsmich útočníkov, budem stručný... Vyzerá to tak, že pre klub nie som prioritou. V októbri budem mať 32 rokov, nemôžem zostať v Atléticu a nehrať, nebyť prioritou," pokračoval dvojnásobný víťaz Ligy majstrov s Realom Madrid.

Moratovi platí kontrakt s Atléticom do júna 2026, ale je pravdepodobné, že ho nedodrží. Ani ako príležitostný mentor z lavičky, keďže najradšej by pravidelne hrával. "Ľudia, ktorí ma nepoznajú ako osobu, nepoznajú, aký som v šatni, ale učil som sa od mnohých skvelých hráčov - Kokeho, Ramosa, Casillasa, Chielliniho, Buffona..." poslal odkaz neprajníkom dlhoročný španielsky reprezentant.

Viac o téme: Atlético Madrid Álvaro Morata Diego Simeone Juventus FC
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy