Prestupová bomba v extralige! Pod Urpín prichádza dvojnásobný majster fínskej ligy

Dominik Hrachovina Dominik Hrachovina Zdroj: Profimedia

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejový brankár Dominik Hrachovina bude po predčasnom konci angažmánu v Českých Budějoviciach pôsobiť na Slovensku.

Dvadsaťdeväťročný brankár podpísal zmluvu s Banskou Bystricou, klub o tom informoval na oficiálnom webe. "Budem sa snažiť na sebe pracovať každý deň, čo verím, že pomôže tímu ku kvalitným výsledkom. Bude to pre mňa nová skúsenosť, na ktorú sa teším," povedal Hrachovina. Dodal, že na Slovensko zamieril po rokovaniach s novým trénerom Vladimírom Országhom a generálnym manažérom Ľubošom Pisárom.

Hrachovina pôsobil posledné tri sezóny v Českých Budějoviciach, vedenie Motora sa ale po poslednom ročníku rozhodlo predčasne ukončiť spoluprácu s brnianskym rodákom. Člen českej reprezentácie na majstrovstvách sveta v roku 2018 v minulosti úspešne pôsobil vo Fínsku, kde aj dvakrát získal titul. Rok chytal aj v KHL.

"Som rád, že sme sa dohodli na zmluve, Dominik bol pre nás prioritou číslo jeden. Dominik je jeden z top českých brankárov v extralige a má za sebou výborné sezóny vo Fínsku," povedal Országh, ktorý do klubu prišiel v lete v majstrovskom Třinci. "Zhodou okolností bol bez angažmánu a to bola pre nás šanca, ktorú sme využili," dodal Országh.

Viac o téme: Dominik Hrachovina HC MONACObet Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HC MONACObet Banská Bystrica
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy