EURO 2024 Tréner Belgicka komentoval VAR: Môžete si byť istí, že budeme hovoriť o mnohých veciach

Hlavný rozhodca Halil Umut Meler kontroluje gólovú situáciu pri systéme VARHlavný rozhodca Halil Umut Meler kontroluje gólovú situáciu pri systéme VAR Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

FRANKFURT NAD MOHANOM - Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase E-skupiny ME nad favorizovaným Belgickom 1:0.

Vo Frankfurte skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz. Slovákov dvakrát zachránil pred inkasovaným gólom systém VAR, ktorý odhalil v prvom polčase ofsajd Romelua Lukakua a v závere aj ruku Loisa Opendu.

Hlasy aktérov (zdroj: TASR, TV Markíza, AFP):

Domenico Tedesco, tréner Belgicka: "Je ťažké hovoriť, keby sme vyhrali, mohol by som vám povedať viac o svojom názore. Prehrali sme a ja chcem byť vnímaný ako férový tréner, takže nepoviem nič. Verím VAR-u, ak rozhodol, že to bola hra rukou, musíme to akceptovať.

Tento večer ma veľmi bolí. Nechcem ukazovať prstom na ľudí. Môžete si byť istí, že budeme hovoriť o mnohých veciach, ale budeme to robiť interne a nie prostredníctvom médií. Vytvorili sme si veľa šancí, veľkých príležitostí. Ak by sme jednu z nich využili, hralo by sa ľahšie.

Vedel som, že jedného dňa prehráme, žiaľ, stalo sa to dnes. Úprimne povedané, nie je toho veľa, čo by som mohol povedať tímu, aby zlepšil. Každý je sklamaný, no vždy som hovoril, že naša skupina bude veľmi náročná."