Chelsea v semifinále FA Cupu: Ba akrobatickým gólom vyradil United

Demba Ba (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gólDemba Ba (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn sa stali poslednými semifinalistami Anglického pohára, keď v opakovanom štvrťfinále FA Cupu zdolali Manchester United 1:0 akrobatickým gólom Dembu Ba zo 49. minúty. V prvom zápase sa na Old Trafford zrodila remíza 2:2.

"Bolo to skvelé víťazstvo," povedal brankár "The Blues" Petr Čech, ktorý v priebehu druhého polčasu famóznym zákrokom zneškodnil hlavičku do protipohybu od Javiera "Chicharita" Hernándeza a nedovolil "červeným diablom" vyrovnať. "Snažil som sa byť najrýchlejší, ako som vedel a nechal som svoju ľavú ruku, nech si urobí svoju prácu," opísal jeden z kľúčových momentov stretnutia Čech. "Ten zákrok bol neuveriteľný," uznal kvality českého brankára tréner ManUtd Alex Ferguson pre klubovú televíziu MUTV a dodal: "V pohárovej súťaži potrebujete trochu šťastia. Podobne zneškodnil aj strelu v prvom zápase na našej pôde, vtedy ho dokonca ohrozil vlastný obranca."

United v dueli nastúpili bez Waynea Rooneyho, ktorého vyradilo zranenie slabín. Podľa predstavitelov "červených diablov" prišiel zakončovateľ k zdravotnej indispozícii v drese Anglicka, v ktorom odohral zápasy H-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2014 do Brazílie v San Maríne a Čiernej Hore.

V zápase sa zranil Ashley Cole, ktorý bude FC Chelsea pre zranenie zadného stehenného svalu chýbať minimálne dva týždne. Anglický reprezentačný ľavý bek musel predčasne opustiť ihrisko už v 22. minúte, kedy ho nahradil Ryan Bertrand.

"Rekonvalescencia tohto typu zranenia potrvá minimálne štrnásť dní," povedal Benítez a dodal, že v obrane mu pre problémy s kolenom bude najmenej ďalších 15 dní chýbať ďalší anglický reprezentant Gary Cahill.

Obhajca trofeje Chelsea nastúpi v semifinále 14. apríla v londýnskom Wembley proti úradujúcemu anglickému majstrovi Manchester City, o deň skôr sa v boji o finále stretnú Wigan Athletic a FC Millwall.

"Ten štadión máme radi," poznamenal Petr Čech narážajúc na fakt, že jeho tím v ostatných šiestich sezónach získal trofej FA Cupu až štyrikrát.

Dlhoročný tréner Manchestru United Alex Ferguson bol k svojim zverencom netypicky kritický, veď devätnásťnásobný anglický majster triumfoval v FA Cupe naposledy v sezóne 2003/2004 a po pondelkovom vypadnutí musí na svoju šancu čakať ďalší rok. "Samozrejme, že hráči sa necítia dobre. Všetci vedia, že mohli zahrať lepšie," uviedol škótsky kouč a konkretizoval: "Za celý zápas môžem pochváliť jedine Antonia Valenciu. Samozrejme, časť stretnutia odohral dobre Phil Jones a kvalitne zachytal aj David de Gea."

Chelsea Londýn - Manchester United 1:0 (0:0)
Gól: 49. Ba

• Zdroj: TASR, SITA