Chelsea zlyhala v Southamptone, výhry City, United aj Arsenalu

Robin Van Persie v súboji s Titusom BramblemRobin Van Persie v súboji s Titusom Bramblem Zdroj: SITA

LONDÝN - V zápase 31. kola anglickej Premier League zvíťazil líder tabuľky Manchester United na ihrisku Sunderlandu 1:0. O jediný gól zápasu sa "postaral" domáci obranca Titus Bramble, ktorý zrazil za chrbát brankára Mignoleta strelecký pokus Robina van Persieho.

Tottenham Hotspur zvíťazil na pôde Swansea City 2:1, keď o svojom triumfe rozhodli "kohúti" už v prvom polčase, ktorý po góloch Vertonghena a Balea vyhrali 2:0.

Arsenal si schuti zastrieľal v zápase s posledným tímom tabuľky Readingom, čoho výsledkom bolo jednoznačné víťazstvo 4:1.

Rovnako štyri góly zaznamenali aj hráči Manchestru City, ktorí zdolali Newcastle United 4:0.

Londýnska Chelsea prehrala na ihrisku Southamptonu 1:2. Na vedúci gól domácich Rodrigueza z 23. min odpovedal o desať minút John Terry. O ďalšie dve minúty však presne zamieril Rickie Lambert a stav sa už do konca zápasu nezmenil.

Dva góly útočníka Andyho Carolla boli základným kameňom víťazstva West Ham United nad West Bromwich Albion, v ktorom "kladivári" napokon triumfovali 3:1.

Everton, v bráne s už uzdraveným Timom Howardom zvíťazil nad Stoke City 1:0, keď o jediný gól zápasu sa postaral v 28. min Kevin Mirallas. Ján Mucha bol celý zápas na lavičke náhradníkov.

AFC Sunderland - Manchester United 0:1 (0:1)
Gól: 27. T. Bramble (vlastný)

Wigan Athletic - Norwich City 1:0 (0:0)
Gól: 81. A. Kone. 19.000 divákov.

West Ham United - West Bromwich Albion 3:1 (2:0)
Góly: 16., 80. Carroll, 28. O'Neil - 88. (z pok. kopu) Dorrans. ČK: 90.+5 Mulumbu (West Bromwich). 34.996 divákov.

Swansea City - Tottenham Hotspur 1:2 (0:2)
Góly: 71. Michu - 7. Vertonghen, 21. Bale. 20.000 divákov.

Arsenal - Reading 4:1 (1:0)
Góly: 11. Gervinho, 48. Cazorla, 67. Giroud, 77. (z pok. kopu) Arteta - 69. Robson-Kanu. 60.000 divákov.

Manchester City - Newcastle United 4:0 (2:0)
Góly: 41. Tevez, 45.+2 Silva, 56. Kompany, 69. Perch (vlastný gól). 47.000 divákov.

Southampton - Chelsea 2:1 (2:1)
Góly: 23. Rodriguez, 35. Lambert - 33. Terry. 31.779 divákov.

Everton - Stoke City 1:0 (1:0)
Gól: 28. Mirallas. 35.000 divákov. J. Mucha (Everton) bol na lavičke náhradníkov.

• Zdroj: TASR, dailymotion, SITA