Nitra potvrdila dobrú formu triumfom v derby na pôde Zlatých Moraviec

Gólové oslavy futbalistov Nitry Gólové oslavy futbalistov Nitry Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Už v 2. minúte Pavlenda šikovne posunul loptu Kováčovi, ale s jeho strelou si hosťujúci brankár Chudý poradil. Na opačnej strane kontroval Cléber, Kuciak jeho strelu z priameho voľného kopu vytlačil na roh. Po štvrťhodine hry sa v dobrej pozícii ocitol Bernáth, hlavou však mieril tesne nad nitriansku bránu.

V 21. minúte sa prezentoval peknou strelou z 20 m Tawamba, Kuciak v poslednej chvíli odvrátil na roh. Do vedenia išli Nitrania v 39. minúte, keď Šimončičova ďalekonosná strela z viac ako 30 m skončila za chrbtom prekvapeného Kuciaka.

Po zmene strán sa domáci snažili o vyrovnanie, ale do streleckých príležitostí sa dostávali len veľmi ťažko. V 48. minúte sa po Orávikovom rohu dostal k lopte Mészáros, ale z 18 m mieril tesne vedľa pravej žrde nitrianskej brány. Na opačnej strane sa v 55. minúte predviedol Struhár, ale Kuciak jeho hlavičku kryl. Vyrovnanie mal na kopačke Hodek, ktorý išiel sám na Chudého, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. V 69. minúte skúšal šťastie opäť Mészáros, ale jeho strele z 20 m chýbali centimetre. V závere stretnutia vsadili domáci všetko na jednu kartu. Nitrania však pozorne bránili a čakali na svoju šancu. Tá prišla v 82. minúte, keď agilný Tawamba v páde elegantne prekonal Kuciaka. Skóre sa opäť menilo v 85. minúte, keď Bernáth povedľa vybiehajúceho Chudého znížil na 1:2. V závere Benčík našiel v päťke Cicmana, ale jeho gólovú strelu Kuciak vyrazil. Keď v nadstavenom čase po zákroku na Hodeka v pokutovom území zostala píšťalka rozhodcu nemá z cenného víťazstva sa tešili Nitrania.

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 1:2 (0:1)
Góly: 85. Ľ. Bernáth - 39. Šimončič, 82. Tawamba, ŽK: 85. Kaspřák (Nitra), rozhodovali: Hracho - Slyško, Jankovič, 1688 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavol Majerník, Ondráš, Chren - Hodek - A. Candrák (80. L. Mihálik), Orávik, L. Kováč (75. Bolinha), K. Mészáros - Ľ. Bernáth

Nitra: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Kutra (78. V. Gajdoš), Zošák (82. Šmehyl), Šimončič - Tawamba - H. Benčík, Cléber (90. V. Kráľ)

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Bol to dobrý zápas. Myslím si, že to dnes bolo o prvom góle. Šimončič to trafil z veľkej diaľky excelentne. Mali sme vôľu až do konca, v závere sme znížili. Na konci mala byť penalta, ale to nech si zodpovie pán Hracho. Hosťom gratulujem k víťazstvu."

Jozef Vukušič (tréner Nitry): "Bolo to derby, ktoré malo svoj náboj. Pre nás je teraz každý zápas existenčný. Myslím si, že sme dnes boli lepším tímom. Dôležitý bol druhý gól, pretože domáci ešte znížili. My sme však v závere už víťazstvo ubránili."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv