Posledná Nitra konečne zabrala, rozdielom triedy sfúkla Ružomberok

Gólové oslavy hráčov NitryGólové oslavy hráčov Nitry Zdroj: SITA

NITRA - Po štyroch jarných prehrách Nitrania už súrne potrebovali získať tri body. V úvodnej 15-minútovke sa zastreľovali Ružomberčania Lupták s Maslom a z domácej strany Cleber. V 18. minúte poslal dobrú loptu pred bránku Cleber, Benčík a ani Mičic na ňu nedosiahli.

O minútu na opačnej strane pálil z priameho kopu nad Bielak. Otvoriť skóre mohol v 21. minúte hosťujúci Maslo, domáci gólman mu však jeho hlavičku zneškodnil. Na druhej strane kontrovali Cleber s Beníčkom, Práznovský však Cleberov pokus zblokoval na roh a po rohu ešte Tawamba hlavičkoval nad. Po polhodine hry mal gól na kopačke aktívny Cleber, jeho strela sa však od žrde odrazila späť do ihriska.

Nasledovali hluché minúty a až po zmene strán v 52. minúte pohrozili Nitrana, keď po akcii Clebera trestuhodne zblízka nedal Tawamba. O dve minúty pred Cleberom zachraňoval Greššák. Domáci potom zavarili po rohu Kutru, loptu do siete však nedostali Cicman, Benčík a ani Kolmokov. V 68. minúte sa už Nitra dočkala, keď po štandardke Kutru zakončoval Benčík. O štyri minúty už bolo 2:0, Cleber posunul Mičicovi a ten krásnou strelou prekonal Zicha. Ružomberok mal v závere dve šance na zmenu skóre. Po rohu však neuspeli Práznovský s Maslom a potom nedal ani do poloprázdnej bránky Ďubek. Výsledok tak pečatil z 11 m Cleber, keď Peševski v 16-tke fauloval Tawambu.

FC Nitra - MFK Ružomberok 3:0 (0:0)
Góly: 68. Benčík, 72. Mičic, 89. Cleber (z 11 m). Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Benčík, Šmehyl - Peševski, 720 divákov

Nitra: Chudý – Cicman, Kaspřák, Kolmokov, Mičic - Šimončič - Cleber (90.+ Král),  Kutra, Tawamba, Turčák (69. Šmehyl) - Benčík (79. Zošák)

Ružomberok: Zich – Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek (87. Mulumba) - Nagy - Lupták (74. Peševski), Bielak, Ďubek, Almaský (74. Serečin) - Zreľák

Jozef Vukušič, tréner Nitry: "Toto prvé víťazstvo na jar je veľmi dôležité. Od začiatku sme išli za víťazstvom. Prvý polčas nás obchádzalo šťastie, nastrelili sme aj žrď. Myslím si, že sme sa potom zaslúžene dostali do vedenia a potom sme už hrali uvoľnenejšie, čoho výsledkom boli ďalšie góly. Som veľmi spokojný a dúfam, že nám to dodá energiu do ďalších bojov."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Videli sme veľmi dobrý zápas. Obidve mužstvá chceli hrať útočne a išli za víťazstvom. Nitra potvrdila, že nepovedala ešte posledné slovo v boji o záchranu. My sme hrali aktívne smerom dopredu až do inkasovaného gólu. Diváci si určite prišli na svoje."