V dôležitom dueli o záchranu Hradec remizoval s Příbramou, triumf Liberca

V súboji Hradca Králové s Příbramou diváci gól nevideliV súboji Hradca Králové s Příbramou diváci gól nevideli Zdroj: fchk.cz

PRAHA - V dôležitom "šesťbodovom" zápase 28. kola českej Gambrinus ligy futbalisti Hradca Králové iba remizovali na domácom ihrisku s Příbramou 0:0 a nevyužili šancu preskočiť utorňajšieho súpera v tabuľke. Dve kolá pred koncom tak Hradcu naďalej patrí zostupová 15. priečka s trojbodovým mankom na Příbram.

Liberec zvýšil náskok pred prenasledovateľmi na tretej pozícii zaručujúcej štart v Európskej lige UEFA triumfom 3:1 nad Teplicami.

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 0:0
/D. Uškovič nastúpil v 80. minúte - T. Hájovský hral do 78. minúty, J. Rondzik a R. Valenta sedeli na lavičke náhradníkov/

Slovan Liberec - FK Teplice 3:1 (1:0)
Góly: 28. Kelič, 66. Pavelka, 80. Rabušic - 73. Podaný
/M. Janec a M. Tóth sedeli na lavičke náhradníkov - J. Chovanec sedel na lavičke náhradníkov/