Plzeň po výhre v Jablonci vedie ligu o dva body, Bakoš skóroval

Marek BakošMarek Bakoš Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - V zápase 25. kola českej futbalovej Gambrinus ligy zvíťazil 1. FK Příbram nad Slaviou Praha 2:0. Oba góly strelil útočník Tomáš Wágner, v drese víťazov odohral celý duel jeho menovec Slovák Hájovský.

Plzeň využila zaváhanie pražskej Sparty, ktorá iba remizovala doma s Jihlavou, a po triumfe 3:1 v Jablonci vedie Viktoria ligový pelotón o dva body pred "rudými". Tretí gól Plzne strelil v 79. minúte slovenský útočník Marek Bakoš, ktorý v 66. minúte naskočil do duelu ako striedajúci hráč.

1. FK Příbram - Slavia Praha 2:0 (1:0)
Góly: 15. a 90. Wágner
Brankár Kamil Čontofalský odchytal celý zápas, Matúš Čonka a Karol Kisel absolvovali celý duel, Dávid Škutka hral od 79. min, Matej Rakovan a Martin Juhar presedeli stretnutie na lavičke náhradníkov, Martin Dobrotka a Milan Bortel (všetci Slavia) nefigurovali v zápise o zápase. Tomáš Hájovský odohral celý duel, Jakub Rondzik a Róbert Valenta (všetci Příbram) sedeli na lavičk náhradníkov.

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)
Góly: 28. Čížek - 35. D. Kolář, 51. V. Procházka, 79. M. BAKOŠ
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Marián Čišovský absolvoval celý duel, Michal Ďuriš nastúpil v 78. min a Marek Bakoš (všetci Plzeň) sa dostal na ihrisko v 66. min a skóroval.

Slovácko - České Budějovice 2:0 (0:0)
Góly: 58. Došek, 74. Haša, 4156 divákov