Bakoš dvoma gólmi vybavil víťazstvo Plzne, za Slovácko skóroval Košút

Marek Bakoš v zápase proti TepliciamMarek Bakoš v zápase proti Tepliciam Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti Jablonca vyhrali v 22. kole českej ligy doma nad Slováckom 4:1 a vrátili sa na tretie miesto v tabuľke. V drese hostí streli dva góly Slovák Tomáš Košút, jeden však v závere prvého polčasu do vlastnej brány.

Plzeň aj vďaka dvom gólom slovenského útočníka Mareka Bakoša vyhrala doma nad Teplicami 2:1 a o skóre sa posunula na čelo tabuľky.

Rodák z Novej Bane priznal, že sa v závere duelu obával o výsledok. Bakoš otvoril gólový účet zápasu v 41. min, keď do bránky "doťukol" od žrde odrazenú loptu. Druhý presný zásah pridal tesne po prestávke, v 46. min zakončil svoju snahu tvrdou strelou pod hornú žrď. Na ihrisku strávil celkovo 76 minút a z lavičky ešte sledoval, ako súper v nadstavenom čase znížil na 1:2.

"Keď Teplice zahrávali posledný rohový kop, mal som strach. V takých chvíľach sa môže stať všeličo. Spomenul som si na zápas so Slaviou, keď sme za pár minút prišli o dvojgólový náskok. Preto som rád, že sme to tentoraz dotiahli do víťazstva," povedal Marek Bakoš pre klubový web.

"Tréner chcel, aby som hral na hrote, lenže mňa to stále ťahalo do zálohy, ale aj tak som mal veľa príležitostí. Na to som nebol zvyknutý," uviedol deväťgólový strelec Plzne, ktorému v aktuálnej tabuľke kanonierov patrí 5. priečka.

Plzeň je so 47 bodmi lídrom tabuľky, na rovnakej bodovej méte je však i pražská Sparta. Bývalý hráč Púchova, Šinniku Jaroslavľ či Ružomberka si uvedomuje, že za riekou Moravou sa schyľuje k tvrdému boju o titul majstra, do ktorého okrem Plzne a Sparty môžu zasiahnuť i Jablonec a Olomouc.

"Od Jablonca máme len šesťbodový odstup, čo veľa neznamená. Stačia dva zápasy a môže byť po náskoku," upozornil Bakoš a dodal: "Vlani sme mali deväťbodové manko a napokon sme bojovali o titul do posledného kola."

Hradec Králové doma stratil vedenie 2:0 a napokon remizoval s FK Mladá Boleslav 2:2.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 4:1 (3:0)
Góly: 14. Vaněk, 32. Kopic, 38. KOŠÚT (vlastný), 48. Piták - 87. KOŠÚT, 2235 divákov.
/za hostí T. Košút odohral celý zápas, dostal ŽK a dal 2 góly, z toho jeden vlastný/

Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:1 (1:0)
Góly: 41. a 46. BAKOŠ - 90. Litsingi, 8562 divákov.
/M. Kozáčik odchytal celý zápas, M. Čišovský hral celý zápas, M. Bakoš hral do 76. min, M. Ďuriš nastúpil v 82. min - L. Janič nastúpil v 45. min)

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:0)
Góly: 42. Šisler, 45. M. Plašil - 62. Magera, 89. Ščuk, ČK: 79. Fukal (Hradec), 3290 divákov.
/D. Uškovič (Hradec) nastúpil v 82. min - R. Sloboda (Boleslav) nastúpil v 72. min/

Viac o téme: Futbal Marek Plzeň Bakoš