Príšerná forma ho vôbec nemusí mátať: Medvedevov odkaz pre Djokoviča, ktorý ho určite poteší

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Sezóna Novaka Djokoviča prebieha pod jeho dlhodobé možnosti a zvyklosti, no jeho súper Daniil Medvedev má pre Srba dobrú správu.

28-ročný Rus považuje Djokoviča aj naďalej za favorita na celkový triumf počas Roland Garros, ktorý sa začne v Paríži už budúcu nedeľu. Podľa Medvedeva nehrá rolu Djokovičova nekonzistentná hra v prvej polovici sezóny, pretože Srb už neraz ukázal, že dokáže vyhrať na najväčšej scéne a doručiť tie najlepšie výkony.

Mal by sa čoskoro 37-ročný Belehradčan zaoberať svojou zlou formou. Bezpochyby áno, ale nemožno zabúdať, že na French Open bude patriť k najhorúcejším ašpirantom na titul, pretože tu už trikrát triumfoval. Djokoviča by nemala veľmi mátať ani porážka s Alejandrom Tabilom v treťom kole Masters 1000 v Ríme.

"Viem, že by sme mali ísť podľa rebríčky. Novak, Jannik, ak bude hrať. Neviem. Carlos, ak bude hrať. Neviem. Potom som tu ja. Kto vyhral Monte Carlo? Stef (Tsitsipas, pozn.). Ak vyhral tam, tak v Paríži by mohol byť veľký favorit, samozrejme," myslí si Medvedev.

Kým v minulých rokoch sa rátalo s Rafaelom Nadalom a Novakom Djokovičom, tohtoročný pavúk na French Open bude omnoho vyrovnanejší a nepredvídateľnejší. "Myslím si, že ak budú hrať Novak s Carlosom, tak sú dvaja veľkí favoriti, majú radi povrch, vedia vyhrať grandslamy. Ale teraz je to otvorené viac než kedykoľvek predtým. Dobré pre mňa, pretože zvyčajne som na Roland Garros nehral dobre. Čím viac otvorené, tým lepšie pre mňa," s úsmevom doplnil víťaz US Open 2021.

Viac o téme: Novak Djokovič Daniil Medvedev

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy