Mak skóroval za Norimberg hneď v úvodnom zápase

Róbert MakRóbert Mak Zdroj: facebook.com/1.FCNuernberg

NORIMBERG - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak sa gólovo presadil v drese nemeckého klubu 1. FC Norimberg hneď vo svojom prvom zápase v rámci letnej prípravy na novú sezónu 2013/2014. Účastník I. bundesligy zvíťazil nad účastníkom bavorskej regionálnej súťaže SpVgg Bayreuth hladko 4:0 (3:0).

Slovenský stredopoliar odohral celé stretnutie a v 36. min strelil druhý gól favorita, keď jeho prízemná strela z dvadsiatich metrov skončila v sieti súpera. Pred Makom sa presadil český útočník 1. FCN Tomáš Pekhart, do polčasovej prestávky skóroval ešte aj Niklas Stark a skóre uzavrel v 85. min japonský legionár Mu Kanazaki.

"Kedže sme sa s ďalšími reprezentantmi zapojili do prípravy neskoršie, museli sme to doháňať tréningami navyše a v predchádzajúcich prípravných dueloch sme chýbali. Prvý raz som počas leta nastúpil na deväťdesiat minút a hralo sa mi dobre. Podarilo sa mi streliť aj gól, takže som s mojím zápasovým vstupom spokojný," zhodnotil R. Mak pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Po dovolenke a návrate do Norimbergu 22-ročný rodák z Bratislavy (nar. 8. 3. 1991), ktorý v najcennejšom drese zatiaľ nastúpil štyrikrát, absolvoval laktátové testy a potom už prišla na rad každodenná drina. "Na tréningoch sa objavilo štyri či päť nových tvárí, ale zatiaľ žiadne prevratné zmeny v kádri," skonštatoval R. Mak. Spomedzi príchodov je zatiaľ najznámejším menom rakúsky reprezentačný obranca Emanuel Pogatetz, ktorý bol naposledy na hosťovaní v anglickom mužstve West Ham United. Do VfL Wolfsburgu putoval naopak švajčiarsky obranca Timm Klose.

Trénerský štáb sa v 1. FC Norimberg rozšíril o bývalého slovenského reprezentanta Mareka Mintála, ktorý sa stal asistentom hlavného kouča Michaela Wiesingera. Róbert Mak zažil svojho krajana v tomto nemeckom klube ako spoluhráča, teraz je 35-ročný Mintál jeho nadriadeným. "Na našom vzťahu sa nič nemení. Vždy sme veľmi dobre vychádzali a platí to aj naďalej. Je fajn, že si môžeme spolu pokecať po slovensky. Trénerská práca je pre neho čosi nové, a tak sa zoznamuje s prostredím," komentoval Mak na svojom webe príchod Mintála do realizačného tímu.

Na mužstvo 1. FCN čaká v sobotu benefičný zápas proti treťoligistovi z Unterhachingu (výťažok pôjde na škody, ktoré spôsobili povodne, pozn.) a po ňom sa už mužstvo vyberie na sústredenie do bavorského Grassau. "Bude to herné sústredenie, a tak sa na to teším," uzavrel Róbert Mak.