DAC pred prázdnymi tribúnami remizoval s Bystricou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Po potupnej prehre DAC v Trenčíne 0:6 náladu na Žitnom ostrove dokreslila takmer prázdna tribúna. Namiesto divákov sedeli na sedadlách papieroví snehuliaci, ktori niesli nápis: "Týmto môžete hrať aj takto!" Tempo hry hneď od počiatku diktovali hostia a bolo len otázkou času, kedy padne gól, keď sa útoky valili na bránu DAC.

V 9. minúte Ľupták unikol po krídle a z ostrého uhla prekvapil brankára Fišana. Vzápätí obrovskú šancu spálil Slančík, ktorý nikým nekrytý dostal prihrávku na hranici šestnástky, ale mieril tesne vedľa. Domáci hrali rozhárane, bez zjavnej koncepcie, a lopty vždy len odkopávali. Prvú strelu na bránu Dukly vyslal Beňo až v 44. minúte, ale lopta letela nad. Domáci po prestávke spresnili hru a boli aktívnejší. Výsledkom bolo vyrovnanie, keď Huber po výkope predĺžil hlavou a nová akvizícia zo Srbska Mesanovič sa nebojácne predral do šestnástky a popri bezmocnom brankárovi Rodingerovi skóroval. DAC mal blízko aj k výhre, keď Fodrekova strela v 65. a Velického v 77. minúte sa odrazili od brvna za bránu. Hostia na prekvapenie v 2. polčase poľavili a útočili len zriedka a tak sa body delili.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)
Góly: 46. Mešanovič - 9. B. Ľupták, ŽK: 41. Peter Majerník, 45. Huber, 63. Beňo, 73. Fodrek, 80. Velický - 40. M. Turňa, 52. Faško, 70. J. Nosko, 85. Dionatan Teixeira, rozhodovali: Trutz - Tomčík, Lieskovský, 1277 divákov

Dunajská Streda: A. Fišan - Beňo, Božoň, Peter Majerník, M. Sedlák - Huber (79. Matúš) - Obžera (64. E. Ujlaky), Velický, Fodrek (79. Antunovič), Michal Gašparík - Mešanovič

Banská Bystrica: Rodinger - Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira - M. Turňa, Faško (78. P. Vajda), Brašeň, B. Ľupták, Považanec (67. Savič) - Pavol Jurčo, Slančík (87. Chrien)

Mikuláš Radványi (tréner DAC): "Prvý polčas nám nevyšiel. Cez prestávku sme si o tom pohovorili v kabíne a po zmene strán to už bolo iné. Hra v druhom polčase miestami spĺňala moje predstavy. S výsledkom môžeme byť spokojní."

Norbert Hrnčár (tréner Dukly): "Šancí v prvom polčase sme mali neúrekom. Mali sme ich premeniť a výsledok by bol iný. Musím uznať, že druhom polčase nás súper prevýšil a miestami dostal pod tlak."