Myjava udrela až v záverečnej polhodine: Nitru deklasovala štyrmi gólmi

Zľava: Tomáš Bruško zo Spartak Myjava, Tomáš Bagi a Miloš Šimončič obaja z FC NitraZľava: Tomáš Bruško zo Spartak Myjava, Tomáš Bagi a Miloš Šimončič obaja z FC Nitra Zdroj: SITA

MYJAVA - V typicky jesennom počasí sa dej zápasu odvíjal v prvom polčase hlavne v strede poľa. Ako prvý pohrozil domáci Kukoľ v 5. minúte strelou zo strednej vzdialenosti.

Pekný pokus k žrdi po priamom kope vyslal v 8. minúte aj Kleber, Solnička však loptu vyrazil. Agilný Kleber poslal v 22. minúte center na hlavu Bagiho, brankár Myjavy musel byť pozorný. V 35. minúte skúšal šťastie v domácom drese opäť Kukoľ, ale strela do stredu brány nenarobila Pernišovi problémy.

Do druhého dejstva vstúpili "kopaničiari" aktívne a zatlačili hostí. V 50. minúte sa udial súboj Kosíka s obrancami Nitry v pokutovom území, po ktorom sa domáci hráč ocitol na zemi. Rozhodca však usúdil, že zákrok nebol na pokutový kop. O deväť minút neskôr pohrozil strelou z pravej strany Turčák, Solnička ho vychytal a hneď založil protiútok, na konci ktorého fauloval Kukoľa v šestnástke Šimončič a penalta sa tentokrát už kopala. Pekár ju premenil a bolo 1:0. O štyri minúty udreli Myjavčania gólovo druhýkrát, keď sa pekne uvoľnil v pokutovom území Daniel, jeho strelu ešte jemne tečoval Ferenčík a lopta skončila v sieti – 2:0. Na najkrajšiu akciu zápasu si diváci počkali do 83. minúty, keď z protiútoku domáca trojica Daniel, Šulek, Častulín biliardovým spôsobom vyšachovala obranu Nitry a Častulín pohodlne skóroval do odkrytej brány - 3:0. V 88. minúte ešte prevetral utešenou strelou Pernišove rukavice Pekár. V poslednej minúte došlo k nedorozumeniu Dubeňa a brankára Perniša, keď Dubeňova prihrávka dozadu skončila až za bránkovou čiarou - 4:0.

Spartak Myjava - FC Nitra 4:0 (0:0)
Góly: 61. Š. Pekár (z pok. kopu), 63. Ferenčík, 84. Častulín, 90.+ Dubeň (vlastný), ŽK: 18. Siva, 50. Kosík - 53. Bagi, 59. Šimončič, 90.+ Hála, rozhodovali: Hracho - Vorel, Hrdlička, 1536 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík, Šulek - Kukoľ (75. Neoveský), Kuračka, T. Bruško (39. Ferenčík), E. Daniel, Š. Pekár - Kosík (87. Vavák)

Nitra: D. Perniš - Kolbas, Kaspřák (32. Dubeň), V. Gajdoš (76. Kotrík), Hála - Turčák, Bagi, A. Čermák, Šimončič, Šmehyl (64. Vestenický) - Cléber

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Po dvoch zápasoch vonku, ktoré sme nehrali dobre, sme si chceli vrátiť pohodu s fanúšikmi, lebo nás zdobilo, že s nami boli pri dobrom aj zlom. Zápas bol vyrovnaný, medzi mužstvami nie sú veľké rozdiely. Toto bola Myjava, ochotná behať. Chorí boli Pelegríni, Marček, Urgela, aj obaja brankári. Bolo v tom srdiečko. Prvý gól urobí veľa v takomto zápase. Potom to vyznelo trošku exhibične, čo môže psychicky mužstvu pomôcť. Zostali sme v hre o prvé miesta pod Slovanom, čo je veľmi povzbudzujúce pre celý klub."

Vladimír Koník (tréner Nitry): "Zápas sme prehrali od premenenej penalty. V prvom polčase moje mužstvo dobre kombinovalo a vyrážalo do útočnej fázy hry, len bohužiaľ sme v nej jaloví. V prvom dejstve sme súpera do vážnej šance nepustili. V druhej časti prišiel v priebehu dvoch minút druhý gól, tam sa ten zápas zlomil. Mrzí ma, že dva góly dostaneme, keď ideme do zakončenia. Myjava zaslúžene vyhrala."