Košičania doma body nestratili, duel s Bystricou otočili v druhom polčase

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

KOŠICE - Banskobystričania začali v košickom Čermeli aktívne a prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali v 13. minúte po Jurčovej strele z hranice šestnástky. O tri minúty neskôr otvoril skóre hlavou Vajda, ktorého domáca obrana nechala v päťke nepokrytého - 0:1.

V 19. minúte mohol rovnakým spôsobom odpovedať Ostojič, lopta z jeho hlavy však skončila iba na ľavej žrdi hosťujúcej brány. Banskobystrický gólman kryl v 22. minúte Dudovu strelu spoza šestnástky, no najmä o tri minúty neskôr Bukatovu tutovku zvnútra šestnástky. Na opačnej strane napriahol v 33. minúte z ľavej strany Považanec, Tofiloski jeho strelu vyrazil. Záver polčasu patril "žlto-modrým". V 39. minúte vypálil takmer z dvadsiatich metrov Novák, Boroš opäť skvele zasiahol. V 43. minúte potom Ostojič pálil tesne nad a o minútu neskôr Haskič opečiatkoval hlavou i pravú žrď hosťujúcej brány. V závere polčasu si vykoledoval červenú kartu hosťujúci Slančík.

Na začiatku druhého dejstva poriadne natiahol Boroša umiestnenou strelou k pravej žrdi Bukata. V 52. minúte predviedol pekné sólo Novák, našiel na ľavej strane voľného Pačindu a ten sa už nepomýlil - 1:1. V 56. minúte vyhrávali domáci už 2:1, keď hosťujúceho brankára na dva razy prekonal Duda. Boroš sa zapotil v 63. minúte po tvrdej strele Nováka. Ten istý hráč sa presadil v 69. minúte, keď zužitkoval milimetrový center Haskiča a strelou k ľavej žrdi zvýšil na 3:1. V 79. minúte sa ocitol pred Borošom Ostojič, dlho váhal so strelou a bystrický gólman napokon úspešne zasiahol. Tri minúty pred koncom duelu ešte mohol korigovať výsledok hosťujúci Marcin, Tofiloski však spoľahlivo zasiahol.

MFK Košice - FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)
Góly: 52. Pačinda, 56. Duda, 69. J. Novák - 16. P. Vajda, ŽK: 30. Sekulič, 33. Bašista - 29. Savič, 38. Chrien, ČK: 45. Slančík (Banská Bystrica) za urážku rozhodcu, rozhodovali: Trutz - Slyško, Tomčík, 1930 divákov

Košice: Tofiloski - Ostojič (89. L. Urban), P. Kavka, Bašista, Sekulič - Bukata, Hovančík - Pačinda (80. Gál), Duda, J. Novák (85. L. Djordjevič) - Haskič

Banská Bystrica: Boroš - P. Vajda, Nosko, Savič - Považanec (67. Brašeň) - Turňa, Chrien, Faško (50. Podstavek), Peňaška - Slančík, Pavol Jurčo (57. M. Marcin)

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Na zápas sme sa pripravili a chceli sme ho zvládnuť. Prvý polčas nebol dobrý, strácali sme lopty a inkasovali znova po štandardnej situácii. Zápas ovplyvnilo vylúčenie. Preskupili sme rady a podarilo sa nám otočiť vývoj zápasu."

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "Zvládli sme dobre prvý polčas, boli sme dobrí a nebezpeční smerom dopredu. Zápas rozhodlo vylúčenie. V druhom polčase nás už domáci zatlačili a inkasovali sme tri góly."