Štvorgólový koncert Ibrahimoviča: Anderlecht rozstrieľaný 5:0, Weissov Pireus remizoval

Ibrahimovič a Cavani oslavujú jeden z piatich gólov do siete AnderlechtuIbrahimovič a Cavani oslavujú jeden z piatich gólov do siete Anderlechtu Zdroj: SITA

BRUSEL - Hetrik Zlatana Ibrahimoviča už v prvom polčase stredajšieho zápasu Anderlecht Brusel - Paríž St. Germain (napokon 0:5) v základnej C-skupine bol najsvetlejším individuálnym kúskom stredajšej 8-zápasovej porcie 3. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2013/2014. O to viac, že švédsky zakončovateľ pridal po zmene strán aj svoj štvrtý gól.Francúzsky šampión Paríž St. Germain vybavil zápas C-skupiny na ihrisku Anderlechtu Brusel už do polčasu a "fialky" inkasovali debakel 0:5.

V druhom zápase viedol Olympiakos Pireus, v drese ktorého odohral 56 minút slovenský reprezentačný stredopoliar Vladimír Weiss, po prvom polčase v Lisabone nad Benficou 1:0. Hostia napokon výhru, ktorá by im zabezpečila dôležité body v snahe postúpiť do jarného osemfinále, neudržali, lebo v 83. minúte vyrovnal na konečných 1:1 paraguajský útočník Oscar Cardozo. PSG má v tabuľke 5-bodový náskok na druhých Grékov.

Benfica Lisabon - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1)
Góly: 83. Cardoso - 29. Dominguez, rozhodoval: Mallenco (Šp.)