Obhajca z Bayernu Mníchov zničil Plzeň, gólman Kozáčik dostal až päť gólov

Gólové oslavy hráčov Citizens po zásahu AgüeraGólové oslavy hráčov Citizens po zásahu Agüera

BRATISLAVA - Futbalisti Manchestru City potvrdili úlohu papierového favorita v stredajšom zápase D-skupiny Ligy majstrov na ihrisku CSKA Moskva, keď sa pod ich triumf 2:1 dvoma gólmi podpísal argentínsky legionár Sergio Agüero.

Skóre síce otvoril v 32. minúte domáci Zoran Tošič, už o dve minúty ale Agüero vyrovnal a ten istý hráč poslal City v 42. minúte presnou hlavičkou do vedenia. Po zmene strán sa už v chladnom počasí na štadióni Chimki skóre nemenilo. City tak majú na druhej priečke tabuľky po troch dueloch na konte šesť bodov, CSKA zaostáva o tri body.

Futbalisti českého majstra Viktorie Plzeň prehrali v druhom súboji D-skupiny na ihrisku obhajcu trofeje Bayernu Mníchov podľa očakávania vysoko 0:5. V základnej zostave trénera Pavla Vrbu nastúpili v Mníchove aj slovenský brankár Matúš Kozáčik a stopér Marián Čišovský, ktorí odohrali celý zápas, v 63. minúte naskočil do hry aj ďalší slovenský legionár "Viktorky" Michal Ďuriš. Favorit pod vedením Pepa Guardiolu už do polčasu strelil dva góly vďaka Franckovi Riberymu a Davidovi Alabovi, v druhom polčase skóre ešte prikrášlili opäť Ribery, Bastian Schweinsteiger a Mario Götze.

D-skupina:

Bayern Mníchov - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)
Góly: 25. a 61. Ribery, 37. Alaba, 64. Schweinsteiger, 90.+1 Götze, rozhodoval: Kelly (Ír.)
/za hostí M. Kozáčik odchytal celý zápas a dostal ŽK, M. Čišovský odohral celý zápas, M. Ďuriš nastúpil v 63. min./

CSKA Moskva - Manchester City 1:2 (1:2)
Góly: 32. Tošič - 34. a 42. Agüero. Rozhodoval: Hategan (Rum.)