Šokujúca diagnóza: Ak Schumacher prežije, bude mať poškodený mozog!

Lekári Michaela Schumachera hovoria novinárom o zdravotnom stave legendárneho pilota.
Lekári Michaela Schumachera hovoria novinárom o zdravotnom stave legendárneho pilota.

GRENOBLE - V noci absolvoval Michael Schumacher operáciu, po ktorej mu lekári navŕtali do lebky otvory, aby znížili tlak na mozog. Ten je opuchnutý. Pilot je v kóme, bojuje o život a jeho zdravotný stav je kritický.

Pred novinárov v nemocnici v Grenoble predstúpili Marc Sheepish, zástupca riaditeľa nemocnice, profesor Jean-François Payen, ktorý je šéf anestéziológov, a profesor Emmanuel Gay, šéf neurochirurgie. Lekári spoločne opísali, čo sa vlastne stalo Michaelovi Schumacherovi. Ako Športky informovali, v nedeľu okolo poludnia narazil pri lyžovaní mimo zjazdovky do skaly a rozbil si lebku.

Lekári podľa vlastných slov neplánujú ďalšie operácie. Nemocnica je uzavretá, dnu sa okrem súčasných pacientov a najbližších príbuzných prominentného pacienta Schumachera nedostane nikto iný. Podľa informácií nemeckého Bildu museli lekári aj zdravotné sestry odovzdať mobily, v nemocnici sú z bezpečnostných dôvodov momentálne zakázané.

O prognózach zdravotného stavu Michaela Schumachera lekári nechcú hovoriť. Pripúšťajú všetky scenáre, aj ten najhorší. "Bez prilby by Schumacher nehodu neprežil," priznal lekár. Poranenia lebky sú pri nehodách na lyžiach časté, predovšetkým pri veľkej rýchlosti. "Pacient je stále v kritickom stave. Teraz je naším hlavným cieľom zabezpečiť dostatočný prietok krvi do mozgu," vysvetlil ošetrujúci lekár.

"Snažíme sa získať čas. Je príliš skoro hovoriť o šanciach Michaela Schumachera na prežitie," priznal lekár. Schumachera uviedli do režimu umelého spánku.

Legendárnemu pretekárovi hrozí trvalé poškodenie mozgu. Pre nedostatočný prietok krvi do mozgu je pacient v stave terapeutickej hypotermie, čo je umelé znižovanie teploty s cieľom zachrániť neprekrvené tkanivá. Využíva sa na to spomalenie metabolizmu buniek.

Nehoda Michaela Schumachera - súvisiace články:

Schumacherov boj o život, kritické sú najbližšie hodiny: Prvé slová manželky po nehode
Miesto Schumacherovho pádu naháňa strach: Tieto skaly ho zmrzačili​
Pozrite si FOTOGALÉRIU hrdinov: Toto sú lekári, ktorí Schumacherovi zachraňujú život
Šokujúca diagnóza: Ak Schumacher prežije, bude mať poškodený mozog!
Hyenizmus na internete: Fanúšikovia mŕtveho Schumachera pribúdajú extrémne rýchlo
Fanúšikovia Schumachera pred nemocnicou, Massa ich vyzval: Modlime sa za Michaela!
Schumacher po operácii: Fenomén F1 lyžoval mimo zjazdovky, na skale si rozbil lebku

Zaspomínajte si s nami, ako sa Michael Schumacher tešil z pódiových umiestnení:


Zdroj:
športky, kt

DISKUSIA