Haščák gólom prispel k triumfu Dinamo Riga, prehra Jaroslavľu hrá Slovanu do karát

Hokejisti Dinamo Riga oslavujú gól proti NovokuzneckuHokejisti Dinamo Riga oslavujú gól proti Novokuznecku Zdroj: dinamoriga.lv

MOSKVA - Hokejisti Dinama Riga zvíťazili v stredajšom zápase KHL nad Metallurgom Novokuzneck 4:3 po predĺžení. Z dvoch slovenských útočníkov v drese lotyšského tímu sa bodovo presadil Marcel Haščák, ktorý v 37. minúte poslal z presilovky svoj tím do vedenia 3:2. Marcel Hossa nebodoval.

Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ prehrali na domácom ľade s Torpedom Nižnyj Novgorod 1:4, čo je dobrá správa aj pre Slovan Bratislava.

Lokomotiv je totiž aktuálne na 8. mieste Západnej konferencie so ziskom 66 bodov. V ďalších dueloch vyhrali hráči CSKA Moskva nad Novosibirskom 3:2 po nájazdoch, Kazaň vyhrala 2:1 v Čerepovci a Podolsk so slovenským centrom Martinom Cibákom prehral s Mytišči 1:2.

V šlágri zdolal Petrohrad na domácom ľade Dinamo Moskva 6:3. Slovenský obranca Dominik Graňák v hosťujúcom drese nebodoval.

Dinamo Riga - Metallurg Novokuzneck 4:3 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 10. a 26. Skorcovs, 37. HAŠČÁK, 61. Szczechura – 6. a 55. Lapenkov, 16. Achmetov.

SKA Petrohrad - Dinamo Moskva 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Góly: 11. a 32. Martensson, 18. a 29. Červenka, 33. Šipačov, 60. Kovaľčuk – 24. Mosaľov, 44. Komarov, 58. Cvetkov.

CSKA Moskva - Sibir Novosibirsk 3:2 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Prochorin, 56. Morozov, rozh. nájazd A. Radulov - 25. Kugryšev, 42. Monja.

Severstaľ Čerepovec - Bars Kazaň 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 22. Kovyršin - 26. Varnakov, 55. Pesonen.

Lokomotiv Jaroslavľ - Torpedo Nižnyj Novgorod 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 30. Apalkov - 12. a 60. Potapov, 23. Denisov, 34. Wolski.

Viťaz Podolsk - Atlant Mytišči 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 51. Koroľjuk - 8. Šmeljov, 38. Majorov.

HC Lev Praha - Admiral Vladivostok 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 2. Thörnberg, 25. Ullström, 39. Řepík, 57. Azevedo – 15. Schütz.