VIDEO Slovanu pozícia favorita robila problémy, víťazstvo nad Chabarovskom musel vydrieť

Libor Hudáček, Denis Ježov a brankár Mika JärvinenLibor Hudáček, Denis Ježov a brankár Mika Järvinen Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Belasí sa doma dočkali. Slovan Bratislava v KHL mal nad Chabarovskom vyhrať, Amuru sa v sezóne nedarí, no bojoval do posledných sekúnd, aby svoju úlohu splnil. Vďaka vydretému víťazstvu 3:2 sa priblížil k play off, keďže jeho hlavný rival v boji o nadstavbu Lokomotiv Jaroslavľ prehral s Torpédom 1:4.

Slovan začal skutočne vynikajúco, pred brankára Amuru sa dostali Šatan aj Tomáš Mikuš, belasí boli aktívnejší. V prvej tretine sa nehral príliš atraktívny hokej, bolo to skôr trápenie. Belasí dobýjali bránku súpera, na strely vyhrali 10:5, no v koncovke nič nevymysleli. Bratislavská obrana tiež nebola bezchybná, zapotil sa aj Janus.

Jedným z najvýraznejších hráčov Slovana je Miroslav Šatan, ktorý sa poriadne chytil. Belasí hrajú oproti ostatným duelom ako znovuzrodení, treba však priznať, že je to aj nižšou kvalitou súpera. Belasí sa dočkali, keď slabú strelu Sigaleta umiestnil do bránky mladý Andrej Šťastný. Bratislavčania viedli len 43 sekúnd a môžu si za to sami - obrana zabudla na voľného Tarasova pred Janusom a ten vyrovnal.

V druhej tretine sa začali zabávať aj diváci, dočkali sa gólov. A to poriadnej prestrelky. V 29. min už Slovan opäť vyhrával, po niekoľkej dorážke a ponad ležiaceho brankára sa dočkal Martin Bakoš. Gólový moment bral s ľahkosťou. "Ešte som si obišiel brankára, nahral som si o neho, ale pripísali mi iba gól, tu prihrávku nie," zasmial sa Bakoš.

Oba góly belasých strelili mladí hráči zo štvrtej formácie, ktorí sa tak trénerovi doslova odvďačili za dôveru. "Využívame každý okamih, kedy dostaneme priestor a snažíme sa odohrať svoju príležitosť čo najlepšie. Nie je tam nijaká nezdravá snaha ukázať trénerovi, že by nám mal dávať viac šancí. Jednoducho bojujeme a chceme hrať čo najlepšie," povedal uvoľnene Andrej Šťastný.

Dlho sa belasí netešili, do prestávky Chabarovsk vyrovnal, domáci opäť nepokryli útočníkov súpera a k puku sa dostal voľný Krikunov. Slovan nezvládal úlohu favorita, mal viac z hry, ale robil zbytočné chyby v obrane a vpredu sa trápil.

Belasí sa dočkali v tretej tretine, keď v 48. min sa ujali vedenia po šťastnom góle - Šatan od mantinelu nahodil puk a Hudáček ho prepasíroval za gólmana Järvinena - 3:2. Amur si zobral oddychový čas, stavil všetko na útok a keďže cítil šancu, bojoval naplno. Belasých po nedorozumeniach v obrane niekoľkokrát zachránil vynikajúco chytajúci gólman Janus, dopredu sa jeho spoluhráči dostávali v prečísleniach.

V závere Amur odvolal brankára, belasým narobil problémy, no vyrovnávajúci gól nestrelil a belasí tak doslova vydreli doma víťazstvo.

Chabarovsk prežíva turbulentnú sezónu. V októbri sa objavili správy o jeho finančných problémoch a v podstate odvtedy sa potáca na chvoste KHL. Na jeseň Slovan vyhral u súpera 5:2.

Slovan - Amur Chabarovsk 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 24. Šťastný (Bakoš, Sigalet), 29. Bakoš, 48. Hudáček (Šatan, Mihálik) - 25. Tarasov (Lugin), 38. Krikunov (Dubinin, Smurov)

Strely 32:27, vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Odiňš - Birin, Zacharenkov, 10 055 divákov - vypredané.

SLOVAN: Janus - Škoula, Sigalet, Mojžíš, V. Mihálik, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - T. Mikúš, A. Šťastný, M. Bakoš

AMUR: Järvinen - D. Bykov, A. Loginov, Sedunov, V. Loginov, Reese, Teriajev, D. Ježov - Šiškanov, Tarasov, Stepanov - Lugin, Fisenko, A. Juňkov - Smurov, Dubinin, Krikunov - Klimčuk, Teslenko, Kopijenko