Krásna hala, minimum ľudí: Iuventa myslí na finále, v Lisabone chce vyhrať

Tím Michaloviec Tím Michaloviec Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

MICHALOVCE - Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce odcestovali do Portugalska s cieľom prebojovať sa do finále tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže.

V nedeľu nastúpia v Lisabone (16.00 SELČ) proti domácej Benfice na odvetu semifinále Európskeho pohára, z domáceho duelu majú dvojgólový náskok 30:28.

"Ideme tam s cieľom vyhrať. Tímy sú dosť vyrovnané a už sa poznajú. Ak vydržíme 40 minút byť v tesnom kontakte, tak už aj u súpera začne úradovať psychika a potom som presvedčený, že to aj vďaka skúsenostiam zvládneme," uviedol kormidelník slovenského vicemajstra Peter Kostka podľa slovakhanball.sk.

Ak sa Iuvente podarí postúpiť, bude prvý slovenský finalista niektorej z európskych pohárových súťaží hádzanárok po 26 rokoch.

Kostka apeluje na hráčky, aby sa vyhli technickým chybám a hrali s rozumom. Od domácich očakáva nátlakovú hádzanú: "Ofenzívne poňatie je súčasťou ich naturelu. Nemyslím si, že sa zatiahnu do extrémne pasívnej obrany 0-6. My sa budeme snažiť narušiť ich systém zmenou tempa.

Nie sa ich pokúšať prestrieľať, ale hrať rozumne a na nižší počet útokov. Potrebujeme zvládnuť ich zmeny obranných systémov, nerobiť technické chyby, lepšie pokryť ich pivotku a byť dôslednejší."

Horúca atmosféra

Kouč Iuventy si nemyslí, že ich v Lisabone čaká "horúca" atmosféra. "Neočakávam búrlivú kulisu. Benfica má síce krásnu halu, ale nepostrehol som, že by do nej chodilo veľa ľudí. Paradoxne, môže to byť jej výhoda. Tréner Joao Florencio totiž svoje družstvo počas duelov vyslovene koučuje, riadi ho pokynmi, hlási kombinácie, čo majú zahrať. Hráčky ho počúvajú. U nás sa pri výbornej atmosfére vďaka fanúšikom k tomu veľmi nedostal," tvrdí Kostka.

Obaja súperi mali počas týždňa ligové voľno. Michalovská výprava sa na dlhú cestu do Portugalska vydala vo štvrtok pred polnocou. V kádri absentuje brazílska krídelníčka Aline Isabel Biegerová (chýbajúce víza), ale po zranení sa vracia na rovnakom poste hrajúca Poľka Emilia Kowaliková.

Iuventa stále nemôže počítať s dlhodobo zranenou spojkou Mariannou Paľovou-Rebičovou. O druhom finalistovi sa rozhodne už v sobotu večer, keď je na programe odveta španielskeho semifinále ATTICGO Bm Elche - Rocasa Gran Canaria (prvý zápas 26:24).

Wollingerová si rozmyslela koniec

Slovenská hádzanárska spojka Patrícia Wollingerová predĺžila zmluvu s Iuventou Michalovce s platnosťou do konca sezóny 2024/2025. Zmenila tým svoje pôvodné plány, keďže po prebiehajúcej sezóne chcela skončiť s kariérou. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Kapitánka tímu Wollingerová pôsobí v Iuvente prakticky od začiatku kariéry, výnimku bolo iba hosťovanie v Trenčíne a materská dovolenka. Skúsenú hádzanárku presvedčili ambície klubu v budúcej sezóne. "Pôsobenie v Európskej lige, do ktorej sa chce klub prihlásiť, je pre mňa výzva."

Podpis Wollingerovej je ďalšia súčasť budovania michalovského družstva pre budúcu sezónu. V prebiehajúcom ročníku zmluvy predĺžili aj Martina Popovcová, Lívia Klučková a Iryna Jablonská, platné kontrakty majú Veronika Habánková, Marianna Rebičová, Iryna Kompaniecová, Emilia Kowaliková i Alena Dvorščáková.

"Káder by mali po sezóne opustiť štyri, alebo päť hráčok. Rovnaký počet hráčok nás aj posilní," uviedla športová manažérka Helena Aspridu. Prvou posilou do nového ročníka sa stala pivotka Dajana Miljaničová z kosovského KFH Istogu. Klub sa dohodol na spolupráci aj s Brazílčankou Aline Biegerovou.

Viac o téme: Patrícia Wollingerová MŠK Iuventa Michalovce Peter Kostka
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy