Kuzminová na olympiáde: V jej tíme je predštartová nálada

Anastasia Kuzminova
Anastasia Kuzminova

SOČI - V realizačnom tíme slovenskej biatlonistky Anastasie Kuzminovej vládne pred jej prvým štartom na zimných olympijských hrách v Soči menšie predštartové napätie. V nedeľňajších rýchlostných pretekoch na 7,5 km bude rodáčka z Ťumenu žijúca v Banskej Bystrici obhajovať prvenstvo z Vancouveru.

Do Soči prišiel Kuzminovej tím už v posledný januárový deň. Podmienky v dejisku olympijských súťaží v areáli Laura už poznal z vlaňajška, napriek tomu ho prekvapila ruská pripravenosť. "Za posledný rok to neuveriteľne zmenili. Sme spokojní s ubytovaním, stravou, areálom," spokojne skonštatoval jeden z Kuzminovej trénerov Juraj Sanitra. 

Slovenská biatlonová jednotka si počas prvých troch dní zvykala na prostredie v kopcoch Červenej Poľany a postupne sa pripravovala na svoj prvý štart. Vzhľadom na aklimatizáciu len postupne pridávala tréningové tempo a zoznamovala sa so strelnicou.

Postupne príprava naberala aj na kvalite a posledné dni už ladí formu na nedeľu. "Bodaj by vydržali tvrdé trate, aby mohla využiť svoju silu. Už vlani dokázala, že tento profil by jej mohol sedieť,“ tvrdí Juraj Sanitra. 

Biatlonové súťaže v Soči sa budú konať večer pod umelým osvetlením. Aj na toto mysleli v tíme Kuzminovej a už počas predolympijského sústredenia v Anterselve požiadali miestnych správcov areálu, aby mohli trénovať pod reflektormi. V Soči slnko zapadá okolo pol šiestej, čo bude trocha robiť biatlonistom problémy pri nástrele. V nedeľu by však malo byť v čase pretekov zamračené.

Menšie ťažkosti všetkým biatlonistom a biatlonistkám by mohla spôsobiť len hmla. "Nočné preteky by Nasti nemali robiť problémy. V Soči je pomerne ľahká strelnica, nie sú na nej poryvy vetra a dojazd je po krátkom kopci. Moja prognóza je, že sa bude strieľať veľa núl, ale iba tie nebudú stačiť na úspech. Bude potrebné strieľať aj dostatočne rýchlo, na položkách nemôžete strácať," myslí si Juraj Sanitra, ktorý je už na svojich piatych zimných olympijských hrách. Na všetkých bol v pozícii trénera. 

Kuzminovej tím neponechal v príprave nič na náhodu. Pred zimnými olympijskými hrami urobil všetko pre úspech. "Snažíme sa využiť všetky skúseností a veríme vo vlastné sily," dodal Juraj Sanitra. 


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA