Hill s kariérnym maximom strojcom víťazstva Indiany v predĺžení

George Hill (vľavo), Damian Lillard (vpravo)George Hill (vľavo), Damian Lillard (vpravo) Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Indiany Pacers zvíťazili v zámorskej NBA nad Portlandom Trail Blazers 118:113 po predĺžení. Výraznou mierou sa na výhre domácich podieľal rozohrávač George Hill, ktorý si s 37 bodmi vytvoril osobné maximum v kariére a navyše úspešnou trojkou v závere normálneho hracieho času si vynútil predĺženie.

V drese Indiany sa strelecky darilo aj krídelníkovi Davidovi Westovi, ktorý dosiahol 23 zo svojich 30 bodov už v prvom polčase. Pacers z posledných štrnástich domácich stretnutí prehrali len raz. Najproduktívnejším hráčom Portlandu bol rozohrávač Damian Lillard s 38 bodmi a 11 doskokmi, zatiaľ čo pivot Robin Lopez si pripísal na účet 17 bodov a 14 doskočených lôpt.

O triumfe basketbalistov Orlanda Magic nad tímom Oklahoma City Thunder 103:102 rozhodol v samotnom závere po brejku Tobias Harris. Vedúci strelec NBA Kevin Durant nazbieral v drese hostí 29 bodov, 12 asistencií a päť doskokov, ale nepremenil posledný pokus po víťaznom koši Harrisa. "Kúzelníci" vyhrali svoj štvrtý domáci duel v sérii vo forme hrajúci Thunder prehrali len druhýkrát z posledných štrnástich súbojov.

Výsledky - NBA:
Indiana - Portland 118:113 pp, Orlando - Oklahoma City 103:102,
Philadelphia - LA Lakers 98:112, Washington - Cleveland 113:115, Boston - Sacramento 99:89, Detroit - Brooklyn 111:95, NY Knicks - Denver 117:90, Dallas - Utah 103:81, New Orleans - Minnesota 98:91.

Viac o téme: NBA Predĺženie Indiana Hill Lillard