Gólová kanonáda Nitry: Žilinu prestrieľala deviatimi gólmi

Gólová radosť hráčov NitryGólová radosť hráčov Nitry Zdroj: TASR

NITRA - Siedma minúta bola šťastnou pre strelcov úvodných gólov svojich tímov, keď sa najskôr presadil po strele Ostrčila Nitran v drese "vlkov" Marek Slovák a už o 13 sekúnd prestrelil všetko pred sebou domáci obranca Dušan Milo.

V 10. minúte Nitra využila presilovú hru, po peknej kombinácii a presnej prihrávke Stümpela poslal puk za chrbát Čecha Koutského v bráne Žiliny Lukáš Novák. Ďalší gól pridali Nitrania v 16. minúte, keď Tománek našiel prihrávkou spoza brány nekrytého Stümpela a skúsený center dostal domácich do dvojgólového vedenia - 3:1.

V úvode druhej časti stretnutia pridala Nitra ďalšie dva góly, obranca König zatiahol puk za bránu hostí, poslal ho Lukášovi Novákovi a ten dosiahol svoj druhý gól v zápase. Krátko na to König poslal do brejku Tománka a ten zvýšil vedenie "corgoňov" už na 5:1. V 35. minúte mal po faule možnosť skórovať zo samostatného nájazdu Tománek, no nevyšiel mu. O dve minúty však prišiel ďalší gól Nitranov, keď sa po peknej kombinácii presadil v presilovej hre Segľa. Napokon skóre v závere druhej tretiny upravil na 6:2 Marek Slovák.

Siedmy gól Nitry padol v 44. minúte, po strele Königa tečoval puk za chrbát brankára hostí Lelkeš a o minútu dosiahol Tománek druhý gól v zápase, keď mu k nemu pomohol aj obranca Žiliny Ostrčil. V 51. minúte zaúradovala bratská dvojica Ručkayovcov, po presnej prihrávke Jakuba zaznamenal už deviaty gól Nitry Henrich - 9:2.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)
Góly: 7. D. Milo (Stümpel), 11. L. Novák (Stümpel, R. Tománek), 16. Stümpel (R. Tománek), 21. L. Novák (P. König, Stümpel), 24. R. Tománek (P. König), 37. M. Segľa (Pupák, T. Chrenko), 44. Lelkeš (P. König, M. Segľa), 45. R. Tománek (Nádašdi), 51. H. Ručkay (J. Ručkay, Ordzovenský) - 7. Marek Slovák (Ostrčil, Bene), 39. Marek Slovák (Kalla, R. Tomas)
Vylúčení: 2:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bundil, Lokšík - Kacej, Orolín, 2162 divákov

Nitra: Lakosil - D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, Ďurkech, M. Novák - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay - L. Novák, Stümpel, R. Tománek - Pupák, T. Chrenko, M. Segľa - R. Mráz, Lelkeš, Bajtek - Piačka

Žilina: Koutský - Leško, Martin Chovan, Ďurák, E. Bagin, Ostrčil, Marcel Šterbák, Bajaník, Rúfus - Kalla, T. Varga, Marek Slovák - A. Lipovský, Klouda, R. Tomas - Drevenák, Valášek, Linet - Rehák, Bene, Čičala

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Výsledok hovorí za všetko. Od druhej tretiny to bol ten náš hokej, pobavili sme divákov, sme spokojní."

Martin Groma, tréner Žiliny: "Podali sme veľmi zlý výkon, síce sme šli do vedenia, ale potom to už bolo v réžii domácich. Naivitou a nedisciplinovanosťou sme dostávali súpera do šancí a ten dnes zaslúžene vyhral."

• Zdroj: TASR, SITA