Nitra otočila zápas proti Skalici a vyhrala v predĺžení: Ručkay s Tománkom s dvoma gólmi

Autor dvoch gólov Henrich Ručkay v skrumáži pred brankárom Skalice LipovskýmAutor dvoch gólov Henrich Ručkay v skrumáži pred brankárom Skalice Lipovským Zdroj: SITA

NITRA - Pod Zoborom si zmerali sily priebežne druhý celok súťaže so siedmym zo Záhoria. Už po 158 sekundách hry otvorili skóre hostia, z nenápadnej akcie presnou strelou skóroval Kudrna. O necelé tri minúty domáci hráči vyrovnali, Jakub Ručkay ideálne prihral bratovi Henrichovi a ten zavesil puk pod brvno skalickej brány. Po štvrťhodine čistej hry Nitra otočila výsledok, Henrich Ručkay dostal prihrávku od Kováčika a bekhendom prekonal Lipovského - 2:1.

V 27. minúte bol blízko ku gólu obranca Nitry Milo, no trafil iba tyč skalickej brány. V polovici stretnutia sa dostal do brejku Lukáš Novák, posunul puk Tománkovi a ten zaznamenal 25. gól v sezóne. Krátko na to po nájazde z ľavej strany prestrelil Kristana Lažo, keď si asistenciu pripísal aj brankár Skalice Liovský a znovu dostal hostí na kontakt - 3:2.

V tretej tretine videli diváci viac boja ako samotného hokeja, no v 54. minúte sa po strele obrancu hostí Baráka dostal k puku Školiak a vyrovnal. O dve minúty nariadil hlavný rozhodca trestné strieľanie za hodenie hokejky  brakárom Skalice, no Henrich Ručkay ho nepremenil, čím odmietol šancu na hetrik. Keďže v riadnom hracom čase už gól nepadol, nasledovalo predĺženie, v ktorom po 54 sekundách skóroval kanonier Tománek a uzavrel stav na 4:3.

HK Nitra - HK 36 Skalica 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 6. H. Ručkay, 15. H. Ručkay, 30. Tománek, 61. Tománek - 3. Kudrna, 30. Lažo, 54. Školiak. Rozhodovali: Orolin - Bednár, Snášel, vylúčení: 6:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 2938 divákov.

<iframe width="540" height="315" scrolling="no" src="https://sport.huste.tv/embed/31-01-14-h-hk-nitra-hk-36-skalica" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Nám sa proti Skalici tento rok darí, ale dnes bolo cítiť, že súper po doplnení hráčmi Slovana ožil. Viackrát sme pohrdli rozhodujúcimi príležitosťami, hrali sme príliš profesorsky a musím povedať, že Skalica podala dobrý výkon."

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Zamerali sme sa jednoznačne na defenzívu, pretože Nitra bola naša čierna mora a sme radi, že sme tento zápas uhrali s takýmto výsledkom. Nitra bola lepšie v druhej tretine, no my sme potom podali bojovný výkon a výsledok nás teší."