Zlý krok v boji o záchranu v extralige: Poprad doma deklasoval Žilinu 5:0

Radosť hráčov HK PopradRadosť hráčov HK Poprad Zdroj: SITA

POPRAD - Domáci hokejisti sa od úvodu zahryzli do žilinských vlkov. Z nenápadnej akcie, ktorú zakončil pohotovou strelou cez brániaceho hráča Paukovček, sa dostali do kamzíci do jednogólového vedenia už v 3. minúte. Na 2:0 mohol zvýšiť Takáč, jeho bekhend odvracal z bránkovej čiary volejbalovým zákrokom obranca Žiliny. Hosťujúce mužstvo si v prvej tretine gólovú šancu nevytvorili, Masalskis si z nebezpečnými situáciami hravo poradil. V 18. minúte vyšla Popradu pekná kombinačná akcia, na konci ktorej posielal puk do odkrytej časti brány Samuel Takáč - 2:0.

Po prvej prestávke vykorčuľovali Žilinčania s väčšou chuťou spraviť niečo so zápasom. Domáci hostí do vyložených šancí nepúšťali. Najväčšiu možnosť v dovtedajšom priebehu zápasu zmaril najlepšiemu strelcovi extraligy Tomasovi včasným zásahom hokejkou Masalskis. Boli to práve popradskí hokejisti, ktorí sa dostávali do nebezpečných prečíslení. Pri zakončení Sýkoru sa vyznamenal hosťujúci brankár Koutský. V poslednej minúte druhej tretiny sa do úniku dostal kapitán HK Poprad Arne Kroták, ktorého faulovali a rozhodca nariadil trestné strieľanie. V ňom si Kroták blafákom vychutnal žilinského gólmana a priblížil si métu 1000 dosiahnutých bodov v slovenskej najvyššej súťaži.

Aj na začiatku poslednej tretiny dostali domáci výhodu trestného strieľania. K puku sa postavil faulovaný Matúš Paločko, ale zakončenie mu nevyšlo podľa predstáv. Gólu sa dočkal až v 48. minúte, keď poslal puk do prázdnej bránky po Mlynarovičej akcii. Presného zásahu sa dočkal aj v streleckej forme hrajúci Mlynarovič. Po Krotákovej prihrávke unikol počas vlastného oslabenia a poradil si s trojicou brániacich hráčov - 5:0. To už bolo na Koutského dosť a v bráne vlkov ho nahradil Lizák. Ani tento impulz hostí neprebral a do konca zápasu síce neinkasovali, ale nezaznamenali ani čestný úspech.

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly: 3. Paukovček, 18. Takáč, 40. Kroták (z tr. strieľ.), 48. Paločko, 51. Mlynarovič. Rozhodovali: Lauff - Holienka, Valach, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1344 divákov.

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Nebol som spokojný s hrou v prvých dvoch tretinách, ale konečný výsledok nás hreje. Zlomový bol tretí gól Krotáka z trestného strieľania. K veľa veciam mám výhrady, máme si čo rozoberať s hráčmi. Masalskisova nula na konte inkasovaných gólov bola zaslúžená. Žilina predviedla sympatický výkon."

Martin Groma, tréner Žiliny: "Prvú tretinu šiel súper skoro do vedenia, čo nás nezlomilo. Hrali sme aktívne, no v závere sme opäť inkasovali. Druhá tretina bola z nášho pohľadu jedna z najlepších v sezóne. Nedokázali sme sa strelecky presadiť a v jej závere sme opäť inkasovali. Výsledok nezodpovedá predvedenej hre."