Lecavalier definitívne hrdinom zámorského hokeja: Stal sa stou legendou!

Vincent LecavalierVincent Lecavalier Zdroj: SITA

WASHINGTON - Vincent Lecavalier dosiahol ako stý hráč v histórii hokejovej NHL deväťstý bod v kariére. Tridsaťtriročný útočník (nar. 21. apríla 1980) zaokrúhlil v nedeľňajšom zápase svojej Philadelphie vo Washingtone, kde v tretej minúte predĺženia rozhodol o víťazstve Flyers 5:4.

Bol to v poradí 397. gól skúseného centra, ktorý má na konte aj 503 asistencií. To všetko nazbieral v 1086 stretnutiach základnej časti. Spomedzi aktívnych hráčov pokorili 900-bodovú hranicu pred ním Patrick Marleau, Patrik Eliáš, Martin St. Louis, Marián Hossa, Ray Whitney, Daniel Alfredsson, Jarome Iginla, Joe Thornton, Teemu Selänne a Jaromír Jágr.

Pre víťaza Stanleyho pohára 2004 a s 52 presnými zásahmi najlepšieho strelca sezóny 2006/2007 Lecavaliera je tento ročník premiérový v NHL, keď si neoblieka dres Tampy Bay. V rokoch 1998 - 2013 za ňu odohral 1037 duelov v základnej časti a 63 v play-off. V klube bol kapitánom a roky dvorným centrom elitného útočného trojzáprahu v tzv. "MVP line" (Marty - Vinny - Prospal) s Martinom St. Louisom a Václavom Prospalom na krídlach.