Sekera skóroval po famóznom sóle, Višňovský si pripísal ďalší bod

Adam Hall sa teší z gólu, kým Alexander Ovečkin kľačíAdam Hall sa teší z gólu, kým Alexander Ovečkin kľačí Zdroj: SITA

NEW YORK- Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v ôsmich zápasoch zámorskej NHL v noci na pondelok. Obranca Caroliny Andrej Sekera strelil už svoj 11. gól v ročníku, no ani ten neodvrátil prehru "hurikánov" 3:5 na ľade Anaheimu.

Sekera sa presadil v 36. minúte za stavu 5:0 pre Ducks po skvelej individuálnej akcii, keď pri mantineli pretlačil Patricka Maroona, natlačil sa pred domácu bránku a našiel skulinku v postoji brankára Frederika Andersena. Ďalší slovenský zadák Ľubomír Višňovský si pripísal štvrtú asistenciu v sezóne, ale jeho NY Islanders neudržali náskok 3:1 a prehrali s Floridou rovnako 3:5.

Víťazný obrat predviedli hráči Philadelphie na ľade Washingtonu. V predĺžení sa o víťazstvo Flyers 5:4 postaral Vincent Lecavalier. Slovenský obranca v službách "letcov" Andrej Meszároš odohral viac ako 20 minút a pripísal si až tri mínusové body.

Capitals viedli po dvoch tretinách už 4:2, v záverečnom dejstve však dovolili hosťom vyrovnať hru aj skóre a stretnutie poslal do predĺženia 65 sekúnd pred sirénou kapitán Flyers Claude Giroux. V ňom rozhodol ľahkou strelou zápästím v 63. minúte Lecavalier.

Sériu prehier na nulu stopli hráči St. Louis, ktorí otočili duel vo Phoenixe z 0:2 na víťazných 4:2. Brankár Ryan Miller, ktorý prišiel do tímu Blues v rámci výmeny za slovenského gólmana Jaroslava Haláka, zastavil pri svojom debute v drese "bluesmanov" 23 striel.

Výsledky NHL:

WASHINGTON - PHILADELPHIA 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 7. Orlov (Brouwer, Erat), 14. Johansson (Chimera, Green), 3. Beagle (Ward, Green), 37. Orlov (Green, Fehr) - 12. Giroux (Timonen, Voráček), 33. Hall (Couturier), 52. Voráček (Timonen, Giroux), 59. Giroux (Voráček, Coburn), 63. Lecavalier (Timonen, Coburn). Brankári: Holtby - Mason, strely na bránky: 29:36. Divákov: 18.506.

New Jersey - San Jose 2:4,

NY Islanders - Florida 3:5 (za domácich VIŠŇOVSKÝ 0+1),

Vancouver - Ottawa 2:4,

NY Rangers - Boston 3:6,

Anaheim - Carolina 5:3 (za hostí SEKERA 1+0),

Colorado - Tampa Bay 6:3,

Phoenix - St. Louis 2:4