Hossa nedohral zápas pod holým nebom: Zranenie prišlo hneď v prvej tretine

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA

CHICAGO - Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga nedohral pre zranenie v hornej časti tela sobotňajší zápas NHL pod holým nebom na Soldier Field proti Pittsburghu. Trenčan sa naposledy na ľade objavil 6:34 min pred koncom prvej tretiny.

V úvode druhej tretiny manažment Blackhawks potvrdil, že v stretnutí už nebude pokračovať. V prvej časti hry odohral Hossa počas šiestich striedaní 4:18 min. Krídelník sa mohol zraniť po narazení od Craiga Adamsa na mantinel.

"Hossa možno vynechá určitý čas. Viac budeme vedieť pravdepodobne v pondelok. Nevyzerá to však na dlhodobé zranenie," povedal po stretnutí tréner Chicaga Joel Quenneville. Slovák odohral v tejto sezóne 57 stretnutí, v ktorých strelil 24 gólov, pridal 26 asistencií a má aj 25 plusových bodov.

Hossa má za sebou v poslednom čase viaceré zdravotné problémy. V minulej sezóne sa počas bojov o Stanleyho pohár trápil s boľavým chrbtom a vynechal aj všetky predsezónne zápasy na jeseň 2013. Vlani v novembri pre zranenie v dolnej časti tela neabsolvoval tri súboje NHL.