Napriek zákazu chytal v KHL: Rusi šli hlavou proti múru, IIHF im naparila pokutu

Ruský brankár Ivan FedotovRuský brankár Ivan Fedotov Zdroj: SITA/AP/Chris Szagola

MOSKVA - Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie uložila Ruskej hokejovej federácii pokutu vo výške jedného milióna švajčiarskych frankov za to, že brankár Ivan Fedotov napriek zákazu chytal v uplynulej sezóne KHL za CSKA Moskva.

Ruská federácia to uviedla na svojom webe. Proti trestu sa odvolá.

Fedotova predvlani v júli, päť mesiacov po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, zadržala ruská polícia, pretože sa podľa prokuratúry vyhýbal vojenskej službe. Hoci po vydarenej sezóne v KHL podpísal zmluvu s Philadelphiou a mal sa vydať do zámoria, bol odvelený za polárny kruh.

Po návrate od námorníctva sa upísal CSKA Moskva, ktorému pred narukovaním pomohol vyhrať Gagarinov pohár. IIHF však striebornému olympijskému medailistovi z Pekingu 2022 vlani v auguste zakázala chytať kvôli tomu, že porušil zmluvu s Philadelphiou. Dvadsaťsedemročný gólman napriek tomu absolvoval v KHL vrátane play-off 49 zápasov.

Na konci marca CSKA oznámil, že s Fedotovom ukončil zmluvu. Brankár sa potom okamžite pripojil k tímu Philadelphie, za ktorý ešte stihol nastúpiť do troch zápasov NHL. V apríli sa rodák z Fínska dohodol s Flyers na dvojročnej zmluve, ktorá mu vynesie 6,5 milióna dolárov.

Viac o téme: Rusko CSKA Moskva IIHF Ivan Fedotov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy