Sen o NHL mu doslova zničili: Ruský brankár kašle na pravidlá! Aha, čo vyviedol

Ruský hokejový brankár Ivan FedotovRuský hokejový brankár Ivan Fedotov Zdroj: Profimedia

ZÜRICH - Ruský hokejový brankár Ivan Fedotov napriek zákazu od medzinárodnej federácie nastúpil v zápase Kontinentálnej ligy a hrozí mu ďalší trest.

Predstavitelia IIHF na svojom webe uviedli, že kvôli porušením sankcií posunú prípad disciplinárnej komisii a zároveň potrestali klub CSKA Moskva pokutou 5000 švajčiarskych frankov. 

IIHF v auguste zakázala víťazovi Gagarinovho pohára aj striebornému olympijskému medailistovi Fedotovovi chytať do decembra za porušenie zmluvy. Tú má podľa federácie platnú s Philadelphiou Flyers v NHL, napriek tomu po návrate z nútenej vojenskej služby sa upísal CSKA. Zákaz činnosti mu platí od 1. septembra, v piatok napriek tomu odchytal úvodný zápas Kontinentálnej ligy proti Kazani.

"Vzhľadom na to, že jeho účasť znamená porušenie rozhodnutia IIHF, posunieme to disciplinárnej komisii," uviedli zástupcovia medzinárodnej federácie. "A pretože mu to klub aj ruská federácia umožnili bez platného transferu, ako sa požaduje v medzinárodnom prestupovom poriadku, udeľuje IIHF pokutu 5000 frankov ruskej federácii," dodali.

Hokejisti CSKA zahájili sezónu prehrou s Kazaňou 2:5, ďalší zápas odohrajú v nedeľu.

Viac o téme: KHL Philadelphia Flyers CSKA Moskva IIHF Ivan Fedotov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy