Mal ísť do USA, násilím ho odviedli do ruskej armády: Olympijský medailista nečakane skončil v KHL

Ruský hokejový brankár Ivan FedotovRuský hokejový brankár Ivan Fedotov Zdroj: Profimedia

MOSKVA - CSKA Moskva ukončil predčasne zmluvu s Ivanom Fedotovom, čím by sa pre ruského hokejistu mohla otvoriť cesta z KHL do Philadelphie. S Flyers brankár v NHL uzavrel kontrakt už v roku 2022, namiesto cesty do USA bol ale násilne odvedený do ruskej armády.

Po návrate z ročnej služby podpísal vlani v lete dvojročnú zmluvu s CSKA, za čo on aj klub dostali trest od medzinárodnej federácie IIHF. Zástupcovia CSKA oznámili nečakané ukončenie zmluvy, ktorá platila ešte jeden rok, s tým, že aj naďalej majú jeho práva pre KHL. Fedotov agent ani vedenie Philadelphie sa zatiaľ k situácii nevyjadrili.

Vraj sa vyhýbal službe

Dvadsaťsedemročného Fedotova v júli 2022, päť mesiacov po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, zadržala polícia, pretože sa podľa prokuratúry vyhýbal vojenskej službe. Odvelený bol za polárny kruh, aj keď po vydarenej sezóne v KHL a zisku titulu s CSKA podpísal zmluvu s Flyers.

Jej platnosť vlani v auguste potvrdila IIHF a za uzavretie nového dvojročného kontraktu s CSKA mu zastavila činnosť do decembra. Člen strieborného tímu z olympijských hier v Pekingu napriek tomu v KHL v uplynulej sezóne hral, za čo mu hrozí ďalší postih.

Viac o téme: Philadelphia Flyers CSKA Moskva Ivan Fedotov
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/KHL, X/Flyers Nation
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy