Hašek páli ostrými: Deväť Slovákov v KHL znamená o deväť viac Rusov, ktorí môžu zabíjať na fronte

Bývalý hokejový brankár Dominik HašekBývalý hokejový brankár Dominik Hašek Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Bývalý český hokejový reprezentant Dominik Hašek je známy svojou veľkou kritikou voči českým a slovenským hokejistom hrajúcim v KHL.

Ostré výčitky má aj voči vedeniu zámorskej NHL, ktorá stále umožňuje ruským hráčom pôsobiť v najsledovanejšej hokejovej lige na svete. Hašek v najnovšom rozhovore pre Denník šport komentoval slovenských hokejistov, pričom opäť rázne zdôraznil, že reprezentantov z KHL na majstrovstvách sveta v Českej republike vidieť nechce.

"Začal by som od toho, kde je hlavný problém. Vaši zákonodarcovia, bývalá či súčasná vláda, ktorej dali občania vašej krajiny hlas, povoľujú od počiatku vojnového konfliktu na Ukrajine pracovať v krajine, ktorá vedie imperialistickú vojnu a pácha tam zločiny.

Je fakt, že slovenskí občania tam vytvárajú prácou hodnoty, ktoré Rusko používa proti Ukrajine a proti našim spojencom vrátane Slovenska. Do teroristického Ruska vaši občania dovážajú pracovnú silu.

Keď dnes pracuje v Rusku deväť slovenských hokejistov hrajúcich v KHL, znamená to, že o deväť viac Rusov môže bojovať a zabíjať na fronte, alebo o deväť viac Rusov robí teroristické zločiny v Európe, alebo o deväť viac Rusov pracuje v továrni na výrobu munície. O tomto rozhodli svojím postojom vaši poslanci, ktorých ste si zvolili," uviedol Hašek.

Niekdajšia opora Buffala a Detroitu odmieta účasť reprezentantov z KHL na MS v Česku.

"Ak by ste chceli hľadať vinníka z Putinovej imperialistickej vojny, tak to nie sú vaši občania (napríklad hokejisti), ktorí tam pracujú legálne podľa zákonov vašej krajiny. V prvom rade treba viniť tých, ktorí takto nastavili zákony, čo sú vaši poslanci a vláda.

Momentálne chcete, aby Slovenský zväz ľadového hokeja rozhodol o tom, na čo má asi vaša spoločnosť, predpokladám, názor päťdesiat na päťdesiat. Keby som mal hovoriť za seba, tak by som hráčov z KHL na majstrovstvách sveta nechcel, lebo ich práca v Rusku je podpora ruskej vojny a preto umiera viac Ukrajincov. Život kladiem nad akúkoľvek hru alebo úspechy v športe," dodal olympijský víťaz z Nagana pre Denník Šport, v ktorom nájdete celý obsah rozhovoru.

Viac o téme: Dominik Hašek KHL MS 2024 v hokeji
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy