VIDEO Rupli im nervy a pustili sa do seba: Hviezdy NBA pre potýčku nedohrali zápas

Potýčka medzi hráčmi Los Angeles Clippers a Dallas MavericksPotýčka medzi hráčmi Los Angeles Clippers a Dallas Mavericks Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

NEW YORK - Dallas vyhral nad LA Clippers 101:90 a išiel do vedenia 2:1 na zápasy. Domáci Luka Dončič musel v úvode striedať, nakoniec však ukončil zápas s 22 bodmi, 10 doskokmi a na triple double mu chýbala len jedna asistencia.

Zápas nedohrali P.J. Washington (Dallas) a Russell Westbrook (Clippers) po potýčke, ktorá sa začala faulom na Dončiča v záverečnej štvrtine. "Myslím si, že keď bránime, naša hra je iná. Sme agresívni aj keď má loptu súper," povedal Dereck Lively II z Dallasu.

Minnesota pokračuje vo víťaznom ťažení

Minnesota potvrdila svoju formu aj v prvom zápase série na palubovke Phoenixu a zvíťazila 126:109. Od postupu ju tak delí už len jeden triumf. Najviac bodov za hostí mal Anthony Edwards (36) a k double dobule mu chýbal iba jeden doskok. Spomedzi jeho spoluhráčov mali dvojciferný počet bodov šiesti a Timberwolves vedú prvýkrát vôbec 3:0 v sérii play off.

Tesný duel v Indiane

Basketbalisti Indiany vyhrali v noci na sobotu v treťom zápase 1. kola play off zámorskej NBA nad Milwaukee 121:118 pp. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy tak išli do vedenia 2:1. Domácich potiahol Tyrese Haliburton s triple double za 18 bodov, 10 doskokov a 16 asistencií.

Haliburton zavŕšil skóre trestným hodom po tom, ako ho faulovali po rozohrávke. "Vedel som len to, že musím ísť strieľať za akýchkoľvek okolností," citovala ho agentúra AFP. Jeho tím viedol ešte v tretej štvrtine o sedemnásť bodov nad súperom, ktorému stále chýba ťahúň Giannis Antetokounmpo. "Každý zisk lopty je cenný, musíte sa do toho ponoriť. Nikdy to neskončí," dodal Haliburton.