V Monaku triumf Räikkönena
MONACO - Fínsky pilot Kimi Räikkönen sa stal víťazom Veľkej ceny Monaka, šiesteho podujatia tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta automobilov formuly 1. Jazdec tímu McLaren tak vyhral už druhú veľkú cenu v rade, pred dvoma týždňami triumfoval v Španielsku.
Zároveň je to aj jeho druhé tohtosezónne prvenstvo. Räikkönen vyhral suverénnym spôsobom štart - cieľ. Fín bol najlepší už v kvalifikácii, do pretekov štartoval z 1. miesta a počas 78 kôl nikoho dopredu nepustil. Na 2. mieste skončil Nemec Nick Heidfeld na williamse, ktorý tak dosiahol životný výsledok. Tretiu priečku obsadil ďalší jazdec Williamsu Mark Webber.
Prvýkrát v sezóne sa na stupne pre víťazov nedostal Španiel Fernando Alonso. Jazdec stajne Renault, ktorý je lídrom výsledkovej listiny MS F1, bol dlho druhý, v závere pre technické problémy klesol až na 4. pozíciu. Obhajca majstrovského titulu Michael Schumacher na ferrari napokon pre viaceré problémy skončil na 7. priečke.
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: SITA


































































































